niedziela, 7 listopada 2010

Inwestowanie w siebie.

To jak inwestuję, oraz moje nastawienie do życia czerpię z doświadczenia innych ludzi, którzy już coś osiągnęli. Bardzo dobrze jest się wzorować na kimś i słuchać czyichś rad. Muszą to być jednak rady od ludzi, którzy wiedzą co mówią. Czyli takich co sami odnoszą sukcesy w swojej dziedzinie. Każdy powinien znaleźć swojego mentora i wzorować się na nim. Jak to często mówią: „po co jeszcze raz wymyślać koło skoro już to zrobił ktoś inny”. Nie ma sensu próbować robić coś jeszcze raz od nowa skoro już raz zostało zrobione i można to powtórzyć. Wiele osób jednak nie stosuje się do tej powszechnej prawdy życiowej i ciągle robi te same błędy, które robił ktoś inny dużo wcześniej. Zupełnie bez sensu. Moim zdaniem lepiej naśladować tych, którym już się udało. Skoro oni mogli to inni też mogą. Świetnym przykładem może być tu postać Briana Tracy, eksperta w dziedzinie motywacji. Ja staram się, choć nie zawsze mi się udaje, korzystać z jego wiedzy. Dzisiaj chciałbym się z Wami podzielić jedną z jego myśli. Może i wy dzięki niej zmienicie swoje nastawienie i odniesiecie większy sukces. W końcu inwestowanie w siebie jest też bardzo ważnym elementem inwestowania.
Oto co ma do przekazania:

„Jesteś tym, o czym myślisz. Dlatego ważne jest co myślisz każdego dnia”

A najważniejsze z tego wszystkiego jest to jak zaczynamy dzień, z jakim nastawieniem. Aby było jak najlepsze powinniśmy stosować się do kilku jego porad:

I.
Poświęć 30 minut każdego ranka na przemyślenie swoich celów, 
II. 
Karm umysł pozytywnymi myślami – ważne jest aby pierwszą godzinę po przebudzeniu naładować pozytywnie.

III. 
Podczas tej pierwszej godziny pomyśl o swoich celach i planach na przyszlość. Jeśli wymagają zmiany to je wprowadź. Pomyśl co jeszcze można zrobić lepiej, żeby je osiągnąć. Przypomnij sobie co się do tej pory nauczyłeś, dążąc do tego celu. Postaraj sobie to wszystko wyobrazić tak, jakby już było rzeczywistością.
IV. 
Musisz wyrobić w sobie nawyk pewności siebie w osiągnięciu celu. Nigdy nie możesz przestać w siebie wierzyć. Musisz osiągnąć stan, w którym będziesz wiedzieć, że nic cię nie powstrzyma w jego realizacji.

V. 
Wszystko ma znaczenie. Każda drobna rzecz, którą robisz w swoim życiu wpływa na to kim jesteś I gdzie zmierzasz. Największym wyzwaniem jest skoncentrować się na swoich celach i sprawić aby prawo przyciągania zrobiło swoje.

VI. 
Bądź żyjącym magnesem. Przyciągnij to o czym marzysz. Myśl o swoich celach tak jakby już były rzeczywistością.

Myślę, że coś w tym jest. Nie jest jedyną osobą która to mówi. Wielu innych ludzi sukcesu ma podobne zdanie. Skoro więc oni tak robią, nie pozostaje nam nic innego jak spróbować robić tak samo. Ja na pewno coś z tym zrobię:)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz