poniedziałek, 5 stycznia 2015

Grudzień 2014 - Podsumowanie


Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku!

Witam wszystkich czytelników w nowym 2015 roku. Zaczniemy go tradycyjnie od podsumowania zeszłego miesiąca. Na podsumowanie całego 2014 roku będziecie musieli poczekać jeszcze kilka dni bo nie miałem czasu go przeanalizować. Zobaczmy więc na razie jak wyglądał miesiąc grudzień dla moich inwestycji.


 E-przychody

Adsense - £20.57. Kolejny wzrost w tym miesiącu. Nadal brakuje trochę do rekordowych wyników ale widzę już małą poprawę. Grudzień był drugim z kolei miesiącem, w którym udało się zwiększyć przychód z tego tytułu. Przychody wzrosły o 28% przy równoczesnym spadku oglądalności moich stron o 6%. Kolejna jakaś dziwna dywergencja, ale jak przychody będą rosły to nie ma tragedii. Może było to spowodowane lepszym doborem reklam na stronach bo klikalność wystrzeliła w górę aż o 41%. Wygląda to na to, że było mniej ludzi ale większość była zaciekawiona reklamami.
Z nowej strony która powstała nie uzyskałem ani pensa. Odwiedza ją regularnie kilka osób dziennie, ale jeszcze nikt nie klikał w reklamy adsense.

Inne programy partnerskie - £170. Wzrost do poprzedniego miesiąca aż o 1700%! Mówiłem, że będzie spektakularny;) Wynika to jednak tylko z tego, że poprzedni wynik był katastrofalny. Każda więc nawet mała zwyżka przyniosłaby duży wzrost procentowy. Tak duża poprawa wyniku była spowodowana moim zdaniem trzema czynnikami:
- miesiąc grudzień służy promocji tych usług finansowych,
- jedna firma zwiększyła bonus do £100 za każde 3 polecone osoby (udało się to raz zrobić)
- stworzyłem nową stronę porównującą tą usługę i dużo osób zapisało się prawdopodobnie dzięki niej.

Własne produkty - 111zł. Po zerowej sprzedaży w listopadzie znowu powróciła moda na odchudzanie i znalazło się troje chętnych na moją książkę. Wróciłem więc do standardowego wyniku, który utrzymywał się przez cały rok.


Koszty:
- 1.20 zł - prowizja za obsługę sprzedaży mojej książki. 
- 134.70 zł - koszt przeniesienia domen na jedną umowę i opłata hostingu. Miałem kupionych kilka domen na oddzielnych umowach i nie mogłem ich użyć. Musiałem je przenieś na tą umowę gdzie mam wykupiony hosting, żeby móc je wrzucić na serwery. 


Giełda 

Po raz kolejny nie kupowałem, ani nie sprzedawałem na GPW. Nadal trzymam wszystkie akcje i czekam co przyniesie nowy rok. Prawie wszystkie spółki które mam w portfelu są na minusie:( więc ich nie ruszam i czekam na lepsze czasy. Mam nadzieję, że takie wkrótce dla nich nastaną.

Koszty: 
- 19zł - opłata za prowadzenie rachunku inwestycyjnego.

Nieruchomości

Tak samo jak w poprzednich miesiącach odsunąłem ten temat na bok. Skupiam się na generowaniu nowych źródeł przychodu, które w przyszłości pozwolą sfinansować tą formę inwestowania. 

Gotówka 

Stan gotówki zwiększył się o dodatkowe £50 uzyskane z odsetek od pożyczki. Stały pożyczkobiorca postanowił się rozliczyć ze mną przed końcem roku i spłacił całą swoją zaległość. Cieszy mnie to, że trochę wychodzi już na prostą, ale na pewno już mu kolejnej pożyczki nie udzielę. Jest za bardzo nie przewidywalny i to pożyczanie mu staje się coraz bardziej ryzykowne. Ma kilka chwilówek do spłacenia więc niech się na nich skupia, tym bardziej że lubi je sobie brać lekką ręką.Podsumowanie wyników:
Przychody ogółem: £240.57 oraz 111 zł 
Koszty ogółem: £0 oraz 154.90 zł
Zysk//Strata: £240.57 oraz 43.90 zł

ZYSK//STRATA W ZŁOTÓWKACH (po 5.50zł za funt):
1279.23 zł

Generalnie miesiąc zakończył się na ładnym plusie, ale że był to grudzień, to przeznaczam całe moje przychody online z tego okresu na cele charytatywne. Dlaczego tak robię? Możecie sobie o tym przeczytać z mojego postu sprzed dwóch lat zatytułowanego Rajd Świętego Mikołaja.

Tak więc w tym roku na cele charytatywne pójdzie: £190.57 i 111 zł.

Po uwzględnieniu tej darowizny rzeczywisty wynik miesiąca grudnia będzie wynosił: 120.10 zł.

13 komentarzy:

 1. no przyznam, że bardzo fajne podsumowanie :) oby takich więcej, a nawet większych zysków z każdym miesiącem :) ja u siebie też póki co strat nie widzę więc już nie jest źle :) pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluje zysku ! Oby tak dalej. U mnie dużo mniej, ale też wszystko idzie w dobrą stronę. Zapraszam zobaczyć :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluje sprzedaży swojej książki i takie wyniku w tym miesiącu. Powodzenia!

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetnie sobie radzisz, gratuluję tak owocnej postawy, powodzenia w 2015! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. GRATULUJE, dziekuje za inspiracje :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ładne podsumowanie! Osobiście również wyszczególniam przychód i koszty każdego rodzaju inwestycji czy źródła dochodu. Jeśli chodzi o mnie, w tym roku założyłem w końcu działalność. Największy problem na początku stanowiła dla mnie księgowość - pierwsze vat 7, wystawianie faktur i ich rozliczanie. Niedawno przeniosłem się do biura rachunkowego online.

  OdpowiedzUsuń
 7. Gratuluję uzyskanych efektów. W tym roku do mojego podsumowania będę również mógł włączyć nowy sukces, jakim jest pierwsza kupiona nieruchomość pod wynajem. Poszukując odpowiedniego miejsca, stwierdziłem, że jeśli chodzi o mieszkania wroclaw będzie odpowiednim miejscem.

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo fajnie wszystko rozpisane z czego ile widać że ten miesiąc był bardzo dobry i oby takich wiecej było w tym nowym roku też wszedłem na giełdę teraz.

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie sądziłam że tak długo już się tym zajmujesz, ponad 3 lata to sporo ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. A jeśli chodzi o Rachunkowość i rozliczanie się z takich przychodów to jest to jakoś rozwiązane czy jak ty wykazujesz dochody z tych rzeczy ?

  OdpowiedzUsuń
 11. Podatkowy koszt czegokolwiek tutaj można sobie opuścić i jest niezły zysk ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Końcowo roczne podsumowania zawsze są najciekawsze..

  OdpowiedzUsuń
 13. Przedmówca ma racje, ale równie warto zwrócić uwage na to że grudzień jest dość niestabilnym miesiącem.

  OdpowiedzUsuń