czwartek, 6 października 2011

Steve Jobs

Auta, Wall-e, Toy Story, Ratatuj, Odlot - znacie te bajki? Myślę, że większość z was słyszała o nich lub oglądała przynajmniej jedną z nich. Pewnie także część z was kojarzy je z wytwórnią filmów animowanych Pixar. Nie wiele osób jednak zdaje sobie sprawę, że za tym wszystkim stał ktoś wyjątkowy, Steve Jobs.

Ipad, Iphone, Mac, Apple - znacie te marki? Na pewno. Większość z was posiada conajmniej jedno z nich w swoim mieszkaniu. Ja sam mam kilka. A dzięki komu możecie się nimi cieszyć? Chyba nie muszę odpowiadać.

Na pewno większość z was słyszała także, że zeszłej nocy Steve Jobs zmarł na raka trzustki. Trudno było przegapić wiadomość o tym. Zmarł ktoś wyjątkowy, kto zmienił życie wielu ludzi na świecie. Nie mogłem więc tego tak zostawić. Pisałem ostatnio o tym jak znaleźć mentora, i to był właśnie ktoś taki, kto mógłby być przykładem dla większości z nas. Nie znałem go zbyt dobrze, nie wiem czy był dobrym człowiekiem. Podziwiam go za to zo zrobił dla świata i jakie miał podejście do życia. Myślę, że wielu ludzi mogłoby się uczyć od niego. Postanowiłem uczcić więc jego osobę przynajmniej tym wpisem.

Poniżej macie nagranie z jego przemówienia, które najlepiej opisuje to, jakim był człowiekiem. Myślę, że to co powiedział powinno dać do myślenia każdemu z nas....

Steve Jobs.
"Your time is limited, so don’t waste it living someone else’s life. Don’t be trapped by dogma — which is living with the results of other people’s thinking. Don’t let the noise of others’ opinions drown out your own inner voice. And most important, have the courage to follow your heart and intuition. They somehow already know what you truly want to become. Everything else is secondary."
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz