niedziela, 5 sierpnia 2018

Lipiec 2018 - Podsumowanie

No i połowa wakacji już za nami. Z jednej strony szkoda że tak szybko mijają ale z drugiej strony cieszę się bo wróci po nich większa aktywność na giełdzie. Nie ma więc tego złego co by na dobre nie wyszło. Póki co jednak warto jeszcze cieszyć się ładną pogodą a na tą w tym roku nie możemy narzekać. Piszę więc szybko to podsumowanie i lecę na ogród poleżeć sobie na słońcu:)


E-przychody


Adsense - £1.79. Dzisiaj opiszę to źródło przychodu krótko i na temat. Przychód spadł o 24%, oglądalność była mniejsza o 22% a klikalność spadła o 41%. Next:)


Inne programy partnerskie - £20. Oj słabiutko w tym miesiącu. Wpadła mi tylko jedna mała prowizja z tego źródła. Wakacje chyba nie sprzyjają promocji usług finansowych bo większość ludzi myśli tylko o urlopie i wakacjach. Muszę pewnie przeczekać ten okres i zobaczyć czy za miesiąc coś się poprawi.

Własne produkty - 147zł. Kolejne 3 sprzedane książki dotyczące odchudzania. Chyba znaleźli się jeszcze jacyś spóźnialscy, którzy chcą się pozbyć odrobiny zbędnych kilogramów przed urlopem. Trochę późno żeby się wyrobić z wymarzoną sylwetką na te wakacje ale wiedza przyda im się na przyszłość i jeśli ją wykorzystają to na sylwestra albo inną okazję na pewno się wyrobią.

Koszty:


- 3.60 zł - obsługa sprzedaży moich produktów
- 496.93 zł  - opłata za domenyGiełda 


Lipiec na giełdzie był dla mnie bardzo spokojny. Nie dokonywałem żadnych zakupów ani nie sprzedawałem niczego. Dużo za to obserwowałem i starałem się uczyć rynku. Brak zakupów wynikał głównie z tego że nie mam aktualnie wolnych środków które mógłbym na to przeznaczyć. Nie miałem też okazji żeby wyjść z dotychczasowych inwestycji i te środki uwolnić. Tak więc miesiąc zakończył się na obserwowaniu i czekaniu.

Udało mi się jednak coś nie coś zarobić. Wpadła mi dywidenda z ABCDATA w wysokości 460 zł. To wszystko:)Przychody:

- 460zł - Dywidenda ABCDATA

Koszty:

- 49zł - Opłata za prowadzenie rachunku

- 87zł - Podatek od dywidendyNieruchomości


W zeszłym miesiącu w tym temacie działo się troszkę więcej niż zwykle. Wróciły mi spotkania inwestorów organizowane przez tą organizację u której robiłem kurs inwestowania w nieruchomości. Było to pierwsze spotkanie od prawie roku, dobrze było pojechać i spotkać się ze wszystkimi. Rozmawiałem także z brokerem kredytów hipotecznych i dowiedziałem się na jaką kwotę mógłbym liczyć z banku jeśli chciałbym kupić mieszkanie w UK. Z tego co się dowiedziałem to na pewno Londyn mogę sobie odpuścić, ceny tutaj są nie osiągalne dla mojej aktualnej zdolności kredytowej.

Gotówka

Tak jak się możecie domyśleć, nic się nie zmieniło. Tyle, lecę teraz na leżak do ogrodu:)
 

Podsumowanie wyników:
Przychody ogółem: £21.79 oraz  507  zł 
Koszty ogółem: £0 oraz  636.53  zł
Zysk//Strata£21.79 oraz  129.53  zł


ZYSK//STRATA W ZŁOTÓWKACH (po 4.6 zł za funt): 29.30  zł


16 komentarzy:

 1. Wspaniale streszczone, krótko i na temat!

  OdpowiedzUsuń
 2. Krótko i na temat, uwielbiam takie posty z sensem i które nie są na siłę przeciągane dla statystyk Googla.

  OdpowiedzUsuń
 3. Tym razem zysk jest totalnie niewidoczny no ale tak to właśnie jest w tej kategorii pasywnego zarobku. Raz na wozie raz pod wozem. Ważne to aby mądrze inwestować.
  _______________
  http://sklepreklamowy24.pl/

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie jest źle nie ma aż takiej dużęj straty a za to maj widziałem przyniósł spore zyski akurat przed wakacjami na jakiś urlopki było trochę pieniędzy żeby sobie wydać.

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajnie to opisujesz. Jest sporo teoretyków, którzy przekazują nieswoją wiedzę próbując zbudować sobie wizerunek. Ludzi, którzy robią coś na serio i dzielą sie tym jest dużo mniej. Super, dzięki, dodałem do ulubionych :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Grunt to się nie poddawać i sprawnie inwestować dalej!

  OdpowiedzUsuń
 7. Jeżeli dobrze wszystko rozumiem to niewielka strata ci wyszła. Powiedziałbym że znikoma, co na przestrzeni roku na pewno nie jest niczym strasznym, obciążającym.
  ___
  rachunkowosc-info.pl

  OdpowiedzUsuń
 8. Mi te podsumowanie w ogóle się nie podoba.Jest bardzo źle napisane i tyle w tym temacie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Wiadomo, że raz jest lepiej a raz gorzej, ale najważniejsze by iść do przodu.

  OdpowiedzUsuń
 10. Zdecydowanie warto tworzyć takie podsumowania.

  OdpowiedzUsuń
 11. dzieki z kolejny wpis, mozesz sie podzielic swoja opinia na temat kursu inwestowania w nieruchomosci, czy uwazasz ze warto bylo? dzieki

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie jest źle. Watro robić takie podsumowania, żeby zauważyć swoje blędy

  OdpowiedzUsuń
 13. Interesujące podsumowanie. Czekam z niecierpliwością na kolejne.

  OdpowiedzUsuń
 14. Podsumowania tego typu są niezwykle pomocnym narzędziem podczas oszczędzania.

  OdpowiedzUsuń