niedziela, 3 stycznia 2016

Grudzień 2015 - Podsumowanie
Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku!

Mamy już 2015 rok za nami, pora zacząć nowy, lepszy rok. Mam nadzieję:) Zaczniemy go jak zwykle tradycyjnie od podsumowania zeszłego miesiąca. Podsumowanie całego 2015 roku będzie za kilka dni, muszę najpierw mieć dzień wolny od pracy aby móc na spokojnie go przeanalizować. Zobaczmy więc na razie jak wyglądał miesiąc grudzień dla moich inwestycji.


 E-przychody

Adsense - £7.81. Kolejny mały wzrost w tym miesiącu. Nie jest to imponujący wynik, którym można by się chwalić, ale każda poprawa cieszy, nawet ta mała. Do wyników które były osiągane przed rokiem (ponad 20 funtów) jeszcze dużo brakuje. Dobrze przynajmniej, że się nie pogarsza. Co do konkretniejszych danych to wyglądały następująco: wzrost przychodu o 10%, spadek odwiedzin o 5%, spadek klikalności o 35%. Wyniki bardzo dziwne i nie zrozumiałe dla mnie, ale skoro zarobiłem więcej przy tak dużym spadku klikania w reklamy to nie martwię się dlaczego tak było. Wynik jest w tej chwili najważniejszy, a on się poprawia.


Inne programy partnerskie - £417.76. Spadek o ponad 50% z tego tytułu, ale katastrofy nie ma. Grudzień jest na ogół nie za dobrym miesiącem na promowanie tych usług finansowych więc jest tak jak jest. Styczeń powinien być za to dużo lepszy bo jest to teoretycznie najlepszy miesiąc. Zobaczymy więc wtedy czy uda się przebić rekordowy wynik z poprzedniego miesiąca. 

Własne produkty - 37zł. Po zerowej sprzedaży w listopadzie znalazł się w końcu jeden chętny na moją książkę o odchudzaniu. Jest to wynik dość słaby, ale też liczę na poprawę w styczniu, który teoretycznie powinien być najlepszym miesiącem. Mam w przygotowaniu też dodatkową książkę o odżywianiu, którą będę chciał wprowadzić do sprzedaży za dwa tygodnie więc wynik powinien ulec poprawie.

Złote myśli - 6.49 zł. Mały spadek przychodów z tego źródła w tym miesiącu. Nie martwi mnie to wcale bo nie spodziewałem się  ich w ogóle. Przy braku aktywnej promocji każda prowizja jest miłym zaskoczeniem. 
 


Koszty:
- 0.40 zł - prowizja za obsługę sprzedaży mojej książki. 
- 380.70 zł - koszt odnowienia kilku domen
- £4.57 - opłata za jakieś wsparcie domen na angielskim serwerze
- £4 - opłata za reklamę mojej strony która promuje usługi finansowe
Giełda 

Po raz kolejny nie kupowałem, ani nie sprzedawałem na GPW. Obserwowałem tylko spadki i liczyłem na jakieś większe przeceny. PiS mi ładnie namieszał z podatkiem bankowym i liczyłem, że niektóre banki bardziej się przecenią. Niestety spadki się zatrzymały i ich kursy zaczęły odbijać, koniec grudnia przyniósł też poprawę nastrojów na giełdzie i wzrost indeksów. Wstrzymałem się więc z zakupami do stycznia może wtedy zaczną się jakieś gwałtowniejsze ruchy które przyniosą okazje do inwestowania.

Koszty: 
- 19zł - opłata za prowadzenie rachunku inwestycyjnego.

Nieruchomości

Tutaj też bez zmian, zero zainteresowania w grudniu tym tematem. Na razie zostawiam inwestowanie w nieruchomości na drugim planie. Jak się obrobię z serwisami internetowymi, które chcę wprowadzić w życie, to wtedy zacznę coś więcej działać.

Gotówka 

Wszystko bez zmian, bez pożyczek i lokat w tym miesiącu. Stan gotówki nie zmienił się, jest tak jak było. Trzymam wolne środki na zakup akcji i nie mam zamiaru ich pakować w żadne inne inwestycje.Podsumowanie wyników:
Przychody ogółem: £425.57 oraz 43.49 zł 
Koszty ogółem: £8.57 oraz 400.10 zł
Zysk//Strata: £417 oraz 356.61 zł

ZYSK//STRATA W ZŁOTÓWKACH (po 5.50zł za funt):
1936.89 zł

Generalnie miesiąc zakończył się na ładnym plusie, ale że był to grudzień, to przeznaczam całe moje przychody online z tego okresu na cele charytatywne. Dlaczego tak robię? Możecie sobie o tym przeczytać z mojego postu sprzed trzech lat zatytułowanego Rajd Świętego Mikołaja.

Tak więc w tym roku na cele charytatywne pójdzie: £425.57 i 43.49 zł.


Na koniec powinienem jeszcze zrobić podsumowanie kwartału ale zostawię to sobie do podsumowania roku, które będzie już za kilka dni w formie video. Wtedy podsumujemy wszystkie moje wyniki kwartał po kwartale i zobaczymy jak udało mi się wyrobić zakładany plan na rok 2015. 5 komentarzy:

 1. wynik ok ;) gratuluje

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratulacje, bardzo dobry wynik :) Muszę przyznać, że z zaciekawieniem przeczytałam ten wpis i jeszcze kilka innych na Pana blogu. Chciałabym w tym roku dowiedzieć się czegoś więcej jeśli chodzi o inwestowanie, na razie czysto teoretycznie, ale może w przyszłości sama zacznę inwestować? Kto wie ;)
  Pozdrawiam i czekam na podsumowanie całego 2015 roku

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo dobry wynik gratuluje systematyczności. Może kiedyś się podzielisz informacjami z jakimi programami współpracujesz albo co takiego robisz, że masz tak świetne wyniki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Życzę Ci, aby w tym roku przychody były jeszcze lepsze :)

  OdpowiedzUsuń
 5. chyba się nie opłaca tyle pracy za takie pieniądze

  OdpowiedzUsuń