poniedziałek, 8 czerwca 2015

Maj 2015 - Podsumowanie

Witam w kolejnym podsumowaniu miesiąca. Wstęp dzisiaj będzie krótki bo mam sporo zaległości i nie chcę tracić zbyt dużo czasu na jego wymyślanie. Wolę ten czas przeznaczyć na dokładniejszą analizę tego co się u mnie działo w maju. Przejdźmy więc do konkretów.
E-przychody.

Adsense - £13.31. Kolejny mały spadek przychodów z tego źródła, tym razem tylko o 11%. Oglądalność stron spadła także o kolejne 13% a ilość kliknięć w reklamę zmniejszyła się o 18%. Wynik jest  znowu gorszy od poprzedniego i trend spadkowy utrzymuje się na stałe. Nic z tym nie będę robił na razie bo mam inne sprawy na głowie. Skupiam się na dokańczaniu innych projektów które rozpocząłem niedawno. Muszę je doprowadzić do końca zanim zacznę się koncentrować na poprawie przychodów z tego źródła.

Inne programy partnerskie - £163.87 i 75€. Bardzo fajny wynik udało się uzyskać w tym miesiącu. Prowizje w funtach dopisały (z 3 różnych programów partnerskich) a dodatkowo wpadła jeszcze jedna w euro z innego programu partnerskiego. Wszystkie te przychody były z tej samej strony co wcześniej. Nową stronę w języku rumuńskim udało mi się już wystartować ale potrzebuje nadal kilku poprawek i dodatków żeby w pełni funkcjonować. Może w czerwcu już wystartuje tak jak powinna być.

Własne produkty - 258zł. Znowu udało mi się sprzedać 7 moich ebooków o odchudzaniu. Tym razem nie udało się sprzedać żadnego nowego produktu ale wynik i tak jest dla mnie zadowalający. Taka poprawa wyniku w kolejnym miesiącu jest moim zdaniem spowodowana lepszą komunikacją z moją bazą kontaktów. Wysyłam im regularnie co kilka dni jakieś darmowe informacje za pomocą newslettera i buduję w ten sposób zaufanie. Ludzie dostają wiele przydatnej wiedzy a to procentuje i przekłada się na większą sprzedaż. Kolejne miesiące powinny to potwierdzić jeśli taka tendencja się utrzyma. 

Złote myśli - 1.47 zł. Tym razem była tylko jedna minimalna prowizja. Kolejna kropelka do przychodów z tego źródła.
 
Koszty:
- 3 zł - prowizja za obsługę sprzedaży moich produktów. 
- £20.34 - opłata za angielskie domeny i serwer.
- £43.20 - kupno banera reklamującego jedną z moich stron, która osiąga te dobre przychody z programów partnerskich. Mam zamiar reklamować ją także offline w ten właśnie sposób. 
- £10.02 - opłata za naprawę jednej z moich stron. Coś mi się zrobiło ze skryptem PHP i musiałem wynająć hindusa przez odesk żeby mi to poprawił. To co chciałem to zrobił ale okazało się, że problem tkwi w czymś innym i będę musiał cała stronę przerzucić na wordpresa. Będę więc ją musiał zrobić cała od nowa. To jest kolejny projekt na przyszłość za który muszę się zabrać jak ogarnę stronę o odchudzaniu i te strony promujące produkt finansowy.

Giełda 

Ciągle nic nie robię na giełdzie oprócz obserwowania kursów. Jestem nadal pochłonięty innymi sprawami i nie mam czasu na dokładniejsze analizy i wybieranie ciekawych akcji. Patrzę tylko co się dzieje z akcjami które już posiadam i czekam na jakieś większe spadki żeby coś dokupić.

Koszty: 
- 19zł - opłata za prowadzenie rachunku inwestycyjnego.


Nieruchomości


Też nic, byłem tylko na jednym spotkaniu motywacyjnym z inwestowania w nieruchomości. Temat nadal leży odłożony i czeka aż załatwię inne projekty.

Gotówka 

Nie było żadnych odsetek z tego źródła. Lokaty się jeszcze nie sklarowały a nowych pożyczek nie udzielałem.


Podsumowanie wyników:
Przychody ogółem: £177.28 i 75 oraz 259.47 zł 
Koszty ogółem: £73.56 oraz 22 zł
Zysk//Strata: £103.72 i 75 oraz 237.47 zł

ZYSK//STRATA W ZŁOTÓWKACH (po 5.50zł za funt i 4.15zł za euro): 1119.18 zł9 komentarzy:

 1. Super, cały czas pensja jedna w kieszeni. Gratuluję !

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajnie że jesteś konsekwentny w realizacji swoich pomysłów.

  OdpowiedzUsuń
 3. Kwotowo wszystko ładnie wygląda. Tylko pozazdrościć ;) Ale jak we wszystko trochę pracy trzeba w to włożyć ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratuluję realizacji założonego planu. Powodzenia w dalszych działaniach!

  OdpowiedzUsuń
 5. Taka konsekwencja jest bardzo motywująca. Gratulacje zapału i motywacji w działaniu. Oby tak dalej,

  OdpowiedzUsuń
 6. Najważniejsze, że cały czas do przodu. To najważniejsze w finansach :)

  OdpowiedzUsuń
 7. z jakich programow partnerskich korzystasz? ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Czekam na posumowanie czerwca, ciekawa jestem czy wyniki będą jeszcze lepsze. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń