niedziela, 5 lipca 2015

Czerwiec 2015 - Podsumowanie.

Pora na podsumowanie czerwca i pierwszego półrocza. Minęło już pół roku więc przyjrzę się także jak postępuje realizacja planu na ten rok. W 2014 plan na półmetku był wyrobiony tylko w 30%, mam nadzieję że tym razem będzie to znacznie lepiej wyglądało. Zobaczmy więc.

E-przychody.

Adsense - £11.37. Bardzo słaby wynik w tym miesiącu. Był kolejny mały spadek, który wyniósł 15%. Oglądalność stron spadła o kolejne 3% a ilość kliknięć w reklamę zmniejszyła się aż o 28%. To źródło przychodów robi się coraz mniejsze i chyba tak na razie pozostanie bo nic nie robię aby to zmienić. Skupiam się bardziej na przychodach ze sprzedaży. Jak już porobię inne projekty tak jak chcę mniej więcej to wtedy zastanowię się dopiero co poprawić aby te przychody z adsense znowu rosły. 
 
Inne programy partnerskie - £298.96. Kolejny bardzo fajny wynik. Prowizje tym razem były tylko z dwóch źródeł i tylko w funtach. Ich wzrost spowodowany był małą promocją offline, którą przeprowadziłem (wywiesiłem baner na jeden dzień). Nie jestem do końca pewny ile ona dała, ale zauważyłem podwyższoną aktywność przez tydzień od jej przeprowadzenia. Strona rumuńska nie jest jeszcze dopracowana i nie zarobiła mi wcale. W lipcu już przypilnuję żeby wystartowała na 100%.

Własne produkty - 0zł. Totalna klapa w tym miesiącu. Nie sprzedało się zupełnie nic. Miałem podobny miesiąc w zeszłym roku ale nie był to czerwiec. W analogicznym okresie 2014 sprzedałem aż 7 sztuk i wyglądało na to, że ludzie kupują produkty o odchudzaniu aby zdążyć przed wakacjami. Tym razem nie udało się powtórzyć wyniku. Tłumaczę to trochę tym, że miałem mały remont przez dwa tygodnie i odpuściłem zupełnie newsletter. Nie miałem czasu na promowanie swoich produktów i może z tego wziął się tak kiepski wynik. W tym miesiącu powinienem już wrócić do normalności. Mam nadzieję.

Koszty:

- £35.57 - opłata za angielski serwer.
- £15.60 - kupno pluginu do wysyłania newslettera. Mam nadzieję użyć go na jednej ze stron i zobaczyć jak się spisuje. Jak będzie działał tak jak normalne autorespondery to może przejdę na jego wykorzystanie bo da mi duże oszczędności.


Giełda 

Nie kupiłem nic i nie sprzedałem. Miałem ochotę na dywidendę z ABC Data ale przegapiłem dzień kiedy musiałem je kupić. Wzorowałem się na jakiś wcześniejszych planach co do ich dywidendy i nie zauważyłem, że zarząd ustalił ją na dwa dni wcześniej. W sumie to trochę się teraz cieszę bo te walory spadły dość bardzo i może pomyślę jeszcze nad ich zakupem.

Koszty: 
- 19zł - opłata za prowadzenie rachunku inwestycyjnego.


Nieruchomości


Nadal to samo czyli nic. Nie mam co pisać o tych inwestycjach bo na razie się nimi nie zajmuję. Mam problem z uzyskaniem kredytu pod wynajem więc skupiam się na tym aby uzbierać większą gotówkę na wkład własny.

Gotówka 

Nie było żadnych odsetek z tego źródła. Lokaty nadal bez zmian a pożyczek już nie udzielam.


Podsumowanie wyników:
Przychody ogółem: £310.33 oraz 0 zł 
Koszty ogółem: £51.17 oraz  19 zł
Zysk//Strata: £259.16  oraz 19 zł

ZYSK//STRATA W ZŁOTÓWKACH (po 5.50zł za funt): 1406.38 zł


Podsumowanie wyników pierwszego półrocza według miesięcy:
styczeń - 4707.42
luty - 1408.93
marzec -  1530.84
kwiecień - 534.14
maj - 1530.84
czerwiec - 1406.38

Razem pierwsze półrocze: 11,118.55

Powiem szczerze, że jestem zadowolony z tego jak wyglądają dochody w tym pierwszym półroczu. Plan jest wyrobiony w ponad 50% i wszystko wskazuje na to, że w końcu uda się go osiągnąć. Teraz pozostaje mi tylko utrzymać taką tendencję do końca roku i 20,000 zysku będzie zrealizowane.
2 komentarze:

  1. Bardzo ciekawe podsumowanie. Ja nie jestem tak zainteresowany giełdą jak nieruchomościami czy złotem. Jeżeli chodzi o to drugie to nawet ostatnio poczyniłem mały wydatek na inwestycje.mennica a dokładnie 250 g sztabkę próby Au 999,9. Złoto jest zawsze w cenie ale trzeba pamiętać, że jest to inwestycja na której można zarobić w przeciągu kilku lat.

    OdpowiedzUsuń
  2. Gratulacje!!!

    OdpowiedzUsuń