środa, 1 kwietnia 2015

Marzec 2015 - Podsumowanie
No i zleciał pierwszy kwartał 2015 roku. Wypadałoby więc chyba go także podsumować w tym zestawieniu. Zrobię to na końcu tego wpisu i zobaczymy jak rozpoczął się dla mnie ten nowy rok. Na początek jednak przyjrzyjmy się dokładniej jak kształtowały się moje inwestycje w minionym miesiącu.
E-przychody.

Adsense - £23.49. Tym razem wzrost przychodów o 31%. Oglądalność stron wzrosła o 12% a ilość kliknięć w reklamę o 9%. Można się było spodziewać takiego wyniku bo luty był bardzo krótkim miesiącem i marzec musiał wyglądać lepiej. Nie był to jakiś oszałamiający wzrost ale poprawa wyniku zawsze cieszy.

Inne programy partnerskie - £240.  Kolejna solidna wypłata gotówki z tego źródła. Przychody kształtują się co miesiąc na dość zadowalającym poziomie. Coraz bardziej myślę, żeby rozwinąć promocję tego produktu finansowego jeszcze bardziej skoro idzie mi z nim tak dobrze. Moja żona może mi w tym pomoże, bo mówi w innym języku i mógłbym ofertę promować także nie tylko wśród polaków.
Przy okazji omawiania tego źródła przychodu chciałbym wyjaśnić co nie co na jego temat. Często w komentarzach pytacie mnie co to za produkty finansowe tak promuję. Niestety nie mogę Wam tego zdradzić bo prawdopodobnie stworzyłbym sobie niepotrzebną konkurencję, a tego nie chcę:) Niektóre osoby mogłyby się skusić ich promocją wiedząc jak dobrze dają zarobić. Jedyne co mogę zdradzić to to, że jest to usługa finansowa dostępna dla polaków w Anglii. Cała promocja odbywa się więc tylko w UK, nie promuję jej w Polsce.
 
Własne produkty - 111zł. Kolejne trzy sprzedane książki. Wracamy znowu to standardu z poprzedniego roku, gdzie średnio sprzedawałem trzy produkty miesięcznie. Nie udało się tym razem sprzedać nowego produktu.
Przy tym punkcie też chcę dodać małe wyjaśnienie w związku z pytaniami o moje produkty. Na moje produkty składają się: książka o odchudzaniu oraz Program do odchudzania (nowy produkt). Dokładnej nazwy tych produktów nie chcę także ujawniać bo sprzedaję je pod swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem. Gdybym odkrył swoją tożsamość to prawdopodobnie nie mógłbym wtedy tak szczerze pisać o swoich finansach, tak jak to robię do tej pory. Taka anonimowość pozwala mi dzielić się wszystkimi informacjami.

Złote myśli - 15.98 zł. Udało się poprawić wynik o kilkadziesiąt groszy. Wynik cieszy ze względu na to, że już od kilku lat nie promuję aktywnie ich produktów. Moje linki nadal gdzieś jednak widnieją i od czasu do czasu dają zarobić.
 
Koszty:
- 1.20 zł - prowizja za obsługę sprzedaży moich produktów. 
- £4.57 - opłata za hosting moich stron w UK

Giełda 

Ciągle nic się nie dzieje u mnie na giełdzie. Mam w sumie trochę wolnych środków, ale z powodu braku nadmiaru wolnego czasu nie angażuję się zbytnio w akcje. Obserwuję tylko akcje tych spółek które już posiadam w portfelu i patrzę kiedy dadzą mi w końcu szansę wyskoczenia z nich. Przymierzam się do zainwestowania pod spółki typowo dywidendowe ale na razie nie mam czasu ich przeanalizować.

Koszty: 
- 19zł - opłata za prowadzenie rachunku inwestycyjnego. Wiele osób dziwi się dlaczego płacę za rachunek maklerski. Mam konto maklerskie w BOŚ i jeśli nie zrobię odpowiedniego obrotu na miesiąc to kosztuje mnie tyle jego utrzymanie. Jeśli nic nie kupuję i nie sprzedaję, tak jak to ma miejsce w ostatnich miesiącach, to muszę płacić.


Nieruchomości


Na razie nic się tutaj nie dzieje. Brak większych pieniędzy oraz nie wystarczająca zdolność kredytowa powstrzymują mnie przed tego typu inwestycją. Cierpliwie na razie zbieram fundusze i będę czekał na okazję do zainwestowania.

Gotówka 

Nie inwestowałem środków pieniężnych w marcu. Nie udzielam pożyczek i nie otwieram lokat. W kwietniu kończy mi się jedna lokata więc może wtedy zadecyduję coś zainwestować w ten sposób.


Podsumowanie wyników:
Przychody ogółem: £263.49 oraz 126.98 zł 
Koszty ogółem: £4.57 oraz 20.20 zł
Zysk//Strata: £258.92 oraz 106.78 zł

ZYSK//STRATA W ZŁOTÓWKACH (po 5.50zł za funt): 1530.84 złPodsumowanie kwartalne:

Styczeń                                4707.42 zł
Luty                                     1408.93 zł
Marzec                                1530.84 zł
--------------------------------------------------
Razem za I kwartał:           7647.19 zł


 

2 komentarze:

  1. Z naszej perspektywy te 1500 zł miesięcznie przychody pasywnego wygląda okazale. Można spokojnie za to przeżyć. Jednak, jeśli mieszkasz w Londynie z rodziną to te 250 funciaków nie starczy nawet na jeden tydzień. (:

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo dobry rezultat.Co do konkurencji to nie zdradzaj tylko skupiaj się może jak ludzie mogą osiągnąć przychód pasywny. Czyli gdzie szukać programów partnerskich, jak się reklamować itp

    OdpowiedzUsuń