sobota, 29 czerwca 2013

Tanie i szybkie przelewy do Polski

Temat dzisiaj trochę inny niż zwykle, ale w pewnym stopniu powiązany z inwestowaniem (dlatego zgodziłem się go napisać). Będzie o wysyłaniu pieniędzy z Anglii do Polski. Dowiecie się jak można to zrobić tanio, szybko i po bardzo dobrym kursie.

Jak się pewnie domyślacie, mam w tym jakiś interes. Zgadza się. Nie robię tego za darmo, ale to nie zarobek mnie przekonał (mercedesa za to nie kupię;P), tylko jakość obsługi. Proponuje mi się dość często opisanie albo polecenie czegoś, ale nie robię tego jeśli sam nie uważam, że jest to dobre i warte polecenia. Z tych przelewów korzystam osobiście i jestem z nich zadowolony, dlatego mogę je polecić.

Do niczego jednak nie chcę namawiać. Decyzja i tak zależy od was. jak będziecie chcieli, to możecie spróbować, a jak nie to nikt was nie zmusza. Myślę jednak, że warto o tym wiedzieć jakie są oferty na rynku, aby najlepiej wybrać. Bo przecież każde zaoszczędzone pieniądze, to zarobione pieniądze. Można dzięki temu zainwestować powstałe nadwyżki gotówki, i nie będzie problemu z tym jak zdobyć pieniądze na inwestowanie.

Przyjrzyjmy się więc faktom. Co oferuje nam takiego TransferGo, że zdecydowałem się go polecić:
 • szybki przelew - pieniądze na koncie w ciągu 24h (na ogół szybciej, ale taki dają oficjalny czas realizacji, w razie czego)
 • tani - tylko £2.50 za przelew, bez względu na wysyłaną kwotę (dają nawet pierwszy przelew za darmo, jeśli zapiszesz się korzystając z tego linka).
 • korzystny kurs - jak do tej pory mają najlepszy kurs spośród ofert dostępnych na rynku. Mogą sobie na to pozwolić, bo nie mają drogich punktów obsługi, które muszą utrzymywać. Wszystkie przelewy robi się za pomocą internetu. Przy wysyłaniu większych kwot można nawet negocjować lepszy kurs.
 • łatwy - rejestracja konta i zrobienie przelewu nie zajmuje więcej niż 5 minut. Potem każdy kolejny przelew wykonuje się już dużo krócej .
 • dostępny - nie potrzeba stać w kolejkach lub tracić czas na dojazdy. Można zrobić przelew przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, nie ruszając się z domu.
 • bezpieczny - firma regulowana przez Angielski Urząd ds. Usług Finansowych (FSA). Zarejestrowana i rzetelna. Posiadają bardzo dobry kontakt z klientem (ja przynajmniej jestem zadowolony z jakości obsługi).
Dzięki nim nie musisz wybierać czy zrobić przelew szybko czy tanio. Wszystkie przelewy u nich są szybkie i tanie, a do tego zapewniają korzystny kurs. Ktoś kto robi przelewy regularnie zauważy dość szybko różnicę w swoim portfelu. Oszczędność plus lepszy kurs dostarczą dodatkowe fundusze, które jak wspomniałem można zainwestować.

Najlepiej jednak przekonajcie się sami. Poniżej podam wam link dzięki któremu możecie wypróbować ich za darmo. Udostępnili moim czytelnikom pierwszy przelew za darmo, dla wszystkich którzy zarejestrują się poprzez poniższy link.9 komentarzy:

 1. Jakoś nigdy nie byłem przekonany do tego typu stron oferujących przelewy - używam swojego konta walutowego do przelewów i na chwilę obecną się sprawdza :)

  OdpowiedzUsuń
 2. sprawdz ten adres https://minutka.co.uk/
  mozna na poczte przelewac:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja kasę do Polski wysyłam za pośrednictwem kantorów internetowych. Sprawdzam kursy na strefawalut.pl, wybieram najkorzystniejszy i przelewam

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajnie uzywalem moge polecic, tylko wieksze sumy. Do niskich sum przesylam tylko juz przez strone funcika. Adres www.funcik.co.uk Fajny blog czytam i zawsze interesujace odpowiedzi dostaje od was.keep the good job lads:-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Takich firm jak trnfergoł czy funciak jest całkiem sporo na rynku i faktycznie trudno w tym gąszczu znaleźć ofertę, która byłaby i rzetelna i korzystna finansowo. Ja polecam Ferpay, choćby dlatego, że utrzymując ten sam poziom usług co wyżej wymienieni pobierają mniejsze opłaty. Oto przykład: standardowa usługa przelew w ciągu 24h (pieniądze zwykle następnego dnia na wybranym koncie)

  Firma, którą polecasz bierze 2,50 GBP
  Funciak 1,99 GBP
  Ferpay 1,80 GBP :)

  Dodatkowo Ferpay ma najtańszą usługę przelewów w czasie rzeczywistym, zwykle nazywanych przez większość firm przelewem ekspresowym (zazwyczaj do 10 minut pieniądze są na wybranym koncie)

  TransferGo bierze za standardową usługę 2,50 GBP a Ferpey za przelew express tylko 2,80 GBP. Za niewielką dopłatą masz szybszą usługę https://ferpay.com/

  Polecam!

  OdpowiedzUsuń
 6. Witaj coolavy, a co powiesz na temat przelewów związanych z opłaceniem polskich rachunków np. dużo moich kumpli płaci w UK za cyfrę+. Jaką firmę możesz polecić? Znasz Transfer24.eu? Za przelew do 50GBP opłata 0,95GBP.

  OdpowiedzUsuń
 7. A nie lepiej zapłacić za cyfrę za rok z góry? Płacąc co miesiąc 0.95 wyniesie cię to £11.40 na rok. Lepiej zrobić jeden większy przelew i mieć z głowy opłaty. Ja za swoją satelitę płacę raz w roku.

  OdpowiedzUsuń
 8. Nka+ to lipa, ja od dawna mam cyfrowy polsat. Płacę co miesiąc tylko przez Sami swoi tam tez przesyłam pieniądze na kredyt mieszkaniowy.

  OdpowiedzUsuń
 9. ja tez od lat jestem przy Sami Swoi - pewna firma

  OdpowiedzUsuń