poniedziałek, 21 stycznia 2019

Grudzień 2018 - Podsumowanie

Witam w podsumowaniu grudnia i życzę przy okazji wszystkiego najlepszego w nowym roku. Trochę spóźnione te życzenia, ale nie dałem rady się zabrać wcześniej za pisanie. Na podsumowanie zeszłego roku też będziecie musieli jeszcze poczekać. Nie wiem dokładnie kiedy uda mi się je zrobić. 

Na razie tylko podsumuje to co się działo w poprzednim miesiącu. Zaczynamy. 


E-przychody

Adsense - £0.93. Bardzo słaby wynik. Już dawno nie miałem z tego źródła przychodu poniżej jednego funta. Wynik niestety jest jaki jest i nic na to na razie nie poradzę. Szkoda nawet poświęcać na to więcej czasu. Ogólnie więc. Oglądalność spadła o 31% a klikalność zmniejszyła się o 30%.

Inne programy partnerskie - £0. Po krótkim poprawieniu przychodów z tego źródła przyszło całkowite załamanie. Takiego wyniku to się w ogóle nie spodziewałem. Nie jest to jakieś totalne zaskoczenie, bo ogólnie przychody kształtują się ostatnio niezbyt wysoko. Myślałem jednak, że przynajmniej te kilkadziesiąt funtów powinno wpaść. Mówi się jednak trudno i żyje się dalej. Będę miał co poprawiać w kolejnym roku.


Własne produkty - 49zł. A tutaj z kolei miła niespodzianka. Na początku grudnia ktoś się zdecydował na zakup mojego produktu. Cieszę się z tego wyniku bo było to dość nieoczekiwane. Nie prowadziłem żadnej promocji ani nic nie wspominałem o nim na internecie. Taka sprzedaż nie wiadomo skąd.

Koszty:


1.25 zł - Opłata za sprzedaż produktu


Giełda 

W grudniu powychodziłem z kilku inwestycji. Był to okres kiedy chciałem pozamykać wszystkie otwarte pozycje i wejść w nowy rok z czystym kontem. Nie udało mi się tego zrobić bo atmosfera na rynku nie była do końca taka jaką bym chciał. Niby były jakieś wzrosty, ale nic konkretnego i nic na moich spółkach. Kiszę nadal większość walorów, ale parę udało mi się sprzedać.

Oto grudniowe transakcje:

Trakcja - sprzedałem w końcu ich akcje. Miałem do tego okazję kilka razy i z niej nie skorzystałem. Dopiero w grudniu w końcu odbili dostatecznie wysoko aby się ich pozbyć z zyskiem. Jak zwykle także zrobiłem to zbyt wcześnie bo gdybym jeszcze poczekał kilka tygodni to bym zarobił kilkadziesiąt groszy więcej na akcji. Było jednak i minęło, nie ma co się nad tym rozczulać. Może w przyszłości je dokupię po niższych cenach bo dość ciekawie kurs tych akcji się waha w górę i w dół. Ja sprzedałem 2000 akcji po 3.85 co dało mi zyska na czysto 444.24 zł (zysk około 6%).

Netia - pozbyłem się ich akcji bo utknęły w marazmie i nie chciałem ryzykować utraty zysku. Kiedyś bardzo ładnie urosły po ogłoszeniu ich przejęcia i wezwania do skupu, ale nie skorzystałem z okazji. Myślałem, że jeszcze wyżej urosną. W rzeczywistości jednak spadły dość sporo i nie chciałem dalej ryzykować utraty tego co już na nich zarobiłem. W tym przypadku także gdybym poczekał do dzisiaj to odsprzedałbym je z dużo większym zyskiem. Nie ma jednak co się nad tym rozczulać, zaliczyłem zysk i to się liczy. Teraz mam przynajmniej gotówkę na inne okazji, których pewnie nie zabraknie na naszej giełdzie. Sprzedałem w sumie 173 akcje po 4.75 i 1115 akcji po 4.80. To mi dało zarobek na czysto 653.61 zł, czyli około 12%,


Przychody:
75.23 zł - Dywidenda Asbis
444.24 zł - Sprzedaż Trakcji
635.61 zł - Sprzedaż Netii

Koszty:

49 zł - Opłata za prowadzenie rachunku maklerskiego (nie wyrobiłem minimum obrotu aby mieć darmowy dostęp)


Nieruchomości
W grudniu sytuacja w tym temacie nie uległa zmianie. Nadal nic nie robię aby zacząć inwestować w nieruchomości. Brak gotówki i czasu. 


Gotówka
Stan taki sam jak w poprzednim miesiącu, nic się nie zmieniło. Wydałem tylko trochę więcej na święta:).





Podsumowanie wyników:
Przychody ogółem: £0.93 oraz  1204.08 zł 
Koszty ogółem: £0 oraz 50.25 zł
Zysk//Strata£0.93 oraz 1153.83 zł

ZYSK//STRATA W ZŁOTÓWKACH (po 4.6 zł za funt
): 1158.10 zł




Podsumowanie czwartego kwartału według miesięcy:
październik - 117.18 zł
listopad - 431.63 zł 
grudzień -  1158.10 zł

W tym roku ostatni kwartał wypadł bardzo słabo. W poprzednim roku było o wiele lepiej. To już kolejny taki rok gdy ostatnie 3 miesiące wypadają słabo. Jak to wpłynie na całoroczne wyniki przekonacie się już niedługo w podsumowaniu rocznym.


2 komentarze:

  1. Szybko odpracowałeś poprzedni miesiąc

    OdpowiedzUsuń
  2. Dość dobry wynik, ja dopiero zaczynam inwestować, pewnie wielu rzeczy jeszcze nie wiem, ale powoli nabieram doświadczenia. Sam jestem ciekawy, jak mi pójdzie to inwestowanie. Blog ciekawy, będę zaglądać.

    OdpowiedzUsuń