wtorek, 4 grudnia 2018

LIstopad 2018 - Podsumowanie

No to przedostatni miesiąc tego roku mamy już za sobą. Zobaczmy więc co tam ciekawego się w nim wydarzyło.


E-przychody

Adsense - £1.79. Kolejne skromne przychody. W porównaniu z poprzednim okresem jest jednak wzrost o 97%. Oglądalność stron spadła o 5% a klikalność była mniejsza o 23%.


Inne programy partnerskie - £50. W końcu jakieś przychody z tego tytułu. Już zaczynałem się powoli martwić, że to źródło przychodu będę musiał spisać na straty. Na szczęście coś tam jeszcze się dzieje i nie poddaje się do końca. Nie są to jakieś oszałamiające wyniki ale dopóki coś się dzieje dopóty jest nadzieja na jakąś poprawę w przyszłości. Na razie nie mam zamiaru nic robić aby ożywić to źródło przychodu. Zobaczymy jak się będzie trzymać w kolejnym miesiącu bez mojej ingerencji.

Własne produkty - 171zł. Tym razem udało się coś zarobić. Przyznam się że był to efekt czarnego piątku i cyber poniedziałku. Zrobiłem wtedy dużą wyprzedaż moich produktów i kilka osób się skusiło. Nie jest to duża kwota, szczerze mówiąc liczyłem na dużo więcej. Nie jestem jednak bardzo rozczarowany, bo biorąc pod uwagę fakt że nie utrzymuję relacji na bieżąco z moją listą kontaktów to taka promocja nie wiadomo skąd i tak okazała się całkiem skuteczna. Pewnie byłoby lepiej jakbym na bieżąco wysyłał jakiś newsletter. Niestety jestem w tej chwili pochłonięty innym projektem i strona o odchudzaniu musi sobie dawać radę sama.

Koszty:

- £139.03 - opata za domeny
- 148.83zł - opata za ssl serwer
- 3.50zł - opata za obsługę sprzedaży produktów


Giełda

Wstyd się przyznać ale znowu nic nie inwestowałem na giełdzie. Ceny były nadal zbyt niskie aby pozamykać transakcje i uwolnić gotówkę. Przyglądałem się więc tylko przez cały miesiąc co się dzieje na naszej GPW. Pod koniec miesiąca zauważyłem lekkie ocieplenie sytuacji więc prawdopodobnie już w grudniu powinno dziać się dużo więcej.


Koszty:

- 49zł - Opłata za prowadzenie rachunku


Nieruchomości

Ta sama historia co miesiąc wcześniej. Nic nie robię w tym temacie, nic się nie dzieje i na razie na nic nowego się nie zanosi. Może w kolejnych miesiącach coś się poprawi. Słyszę głosy że ma wejść nowa ustawa ułatwiająca handel ziemią do 1 ha. Może to ożywi trochę rynek i ułatwi mi sprzedać moją nieruchomość w Polsce. Do tej pory to było duże ograniczenie bo mam właśnie 1 ha a ludzie mogli kupić tylko do wysokości 30 arów jeśli nie byli rolnikami. Istna głupota, ale jest nadzieja że się to wkrótce zmieni.


Gotówka

Nie udzielałem pożyczek i nie zakładałem lokat. Gotówka bez zmian.Podsumowanie wyników:

Przychody ogółem: £51.79 oraz 171 zł
Koszty ogółem: £139.03 oraz 201.33
Zysk//Strata: £87.24 oraz 30.33 zł


ZYSK//STRATA W ZŁOTÓWKACH (po 4.6 zł za funt): 431.63 zł
8 komentarzy:

 1. To tylko niewielka porażka

  OdpowiedzUsuń
 2. Na naszej stronie internetowej znajdziesz wiele porad związanych z inwestycjami. Pamiętaj jednak, że każda inwestycja niesie za sobą pewne ryzyko. Jednak jesteśmy zdania, że warto je podjąć.

  OdpowiedzUsuń
 3. Następne miesiące będą lepsze!

  OdpowiedzUsuń
 4. Od dłuższego czasu tu zaglądam i wciąż mnie zastanawia po co to robisz skoro częściej ponosisz straty niż zyski? Przecież nie ma sensu ciągnąć czegoś co jest nie rentowne ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Te podsumowanie na pewno jest bardzo ciekawie.Szkoda trochę że dopiero dziś wpadłem na ten blog. ten blog jest super.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo się cieszę, że można zarobić trochę kasy bez wychodzenia z domu. Jest to bardzo wygodne i myślę, że zarabianie w internecie to przyszłość.

  OdpowiedzUsuń