niedziela, 8 kwietnia 2018

Marzec 2018 - Podsumowanie


Witam. Pora na kolejne podsumowanie miesiąca. Powiem z wyprzedzeniem, że nie był to mój najaktywniejszy miesiąc ale było w nim coś co mnie mile zaskoczyło. Co to takiego, dowiecie się czytając resztę tego wpisu.


E-przychody

Adsense - £3.67. Wzrost o 76%. Mimo tego, że wynik tak bardzo się poprawił to nie jest jeszcze to co mnie mile zaskoczyło:) Jak możecie się domyślić mimo tak dużego wzrostu nie jest to kwota którą można by uznać za jakieś osiągnięcie. Jest to po prostu mały dodatek do reszty inwestycji, taka mała wisienka na torcie:). Wynik ten został osiągnięty przy równoczesnym spadku odwiedzin o 96%  i spadku klikalności o 99%!!!!. Dopiero teraz to zobaczyłem!! Z tego co mi adsense pokazuje to w lutym miałem ponad półtora tysiąca kliknięć w reklamy. Coś im się chyba porąbało. Wygląda bardzo dziwnie ale skoro tak mi podają to na takich liczbach bazuję. 

Inne programy partnerskie - £120. Zysk dużo lepszy niż w poprzednim miesiącu. Udało się powrócić do trzy cyfrowego wyniku. Znowu był to w 100% pasywny dochód, kompletnie nic nie robiłem aby go osiągnąć.

Własne produkty - 184zł. I tu właśnie jest ta miła niespodzianka. Udało mi się sprzedać cztery moje produkty. Wynik jest ponownie zaskoczeniem bo generalnie odpuściłem sobie już ten temat i nic nie robię aby promować to źródło przychodu. Po wielu miesiącach przestoju porzuciłem rozwijanie tego kanału i skupiłem się na nowych projektach. Stąd właśnie to moje zaskoczenie że już drugi miesiąc z rzędu udaje się coś na tym zarobić. Mam nadzieję że w kolejnych miesiącach ta tendencja się nie odwróci.

Koszty:


- 6.45 zł - obsługa sprzedaży mojej książki
- 124.23 zł  - opłata domeny

Giełda 

Kolejny spokojny miesiąc na giełdzie. Spadki nie dawały mi aktywnie inwestować. Znowu zrobiłem błąd że nie pozamykałem pozycji. Czekam teraz na odbicie i będę powoli wyskakiwał z każdego waloru. W kwietniu mam zamiar dokonać pewnych inwestycji aby zacząć więcej zarabiać z tego źródła. Dowiecie się jednak o tym z kolejnego postu, już za kilka dni.


Koszty:

- 45 zł - Opłata za prowadzenie rachunkuNieruchomości
Dalej to samo.  Nic nie planuję kupować, a mieszkanie w Polsce które jest wystawione na sprzedaż na razie nie znalazło chętnego. Kilka osób pytało się o nie i je oglądało, ale nikt się nie zdecydował na kupno. Czekam dalej. 

Gotówka
Tak samo jak z nieruchomościami. Nie było żadnych inwestycji w tym temacie.
Podsumowanie wyników:
Przychody ogółem: £123.67 oraz  304 zł 
Koszty ogółem: £0 oraz  175.68 zł
Zysk//Strata£123.67 oraz 128.32 zł

ZYSK//STRATA W ZŁOTÓWKACH (po 4.6 zł za funt
): 697.20 złPodsumowanie kwartalne:

Styczeń                                270.90 zł
Luty                                     128.40 zł
Marzec                                128.32 zł
--------------------------------------------------
Razem za I kwartał:           527.62 złW tym roku pierwszy kwartał wypadł fatalnie. Wynik w porównaniu do tego samego okresu z zeszłego roku jest o ponad 3000 gorszy. Jest to bardzo słaby start ale mam nadzieję że kolejne kwartały będą lepsze. Na razie się na to nie zapowiada ale jestem dobrej myśli. Bycie pozytywnie nastawionym to 50% sukcesu według niektórych:)


3 komentarze:

  1. Najważniejsze, że kapitał z miesiąca na miesiąc się powiększa. Jestem pewny, że jeśli będziesz się rozwijać i dążyć do zwiększenia miesięcznych zarobków, uda Ci się. Kluczem do sukcesu jest praca. Ja również w chwili obecnej ze swoich zarobków zadowolony nie jestem, ale dążę do tego, aby je zwiększyć!

    OdpowiedzUsuń
  2. Tak samo uważam żeby z miesiąca na miesiąc kasy było coraz więcej.

    OdpowiedzUsuń