wtorek, 13 marca 2018

Luty 2018 - Podsumowanie

Przed Wami kolejne podsumowanie. Drugi miesiąc zleciał mi znowu bardzo szybko, pewnie dlatego że był krótszy niż styczeń:) Mimo tego jednak, że miał tylko 28 dni to było wystarczająco dużo czasu na to aby inwestować. Zobaczmy więc jak wyglądały moje inwestycje w lutym.


E-przychody

Adsense - £2.08. Mały wzrost w tym miesiącu. Przychód był 20% większy, oglądalność podskoczyła o 116% i klikalność zwiększyła się o 115%. Wynik nie urósł jednak adekwatnie do wyświetleń i aktywności. Prawdopodobnie cena klikanych reklam była bardzo mała.

Inne programy partnerskie - £45. Bardzo słabiutko w tym miesiącu. Zanotowałem duży spadek przychodów z tego źródła. Ostatnio nie wygląda to tak imponująco jak kiedyś, muszę się z tym na razie pogodzić. W tej chwili skupiam się nad rozwojem nowego projektu i to źródło przychodu jest pozostawione same sobie.

Własne produkty - 98zł. Bardzo miłe zaskoczenie po raz kolejny. Spisałem to źródło przychodów na straty a już drugi miesiąc z rzędu daje zarobić. Nie są to jakieś zawrotne sumy ale miło znowu zobaczyć że coś się z tym dzieje. Znowu sprzedały się moje dwa e-booki i to bez mojej ingerencji. Prawdopodobie zbieram teraz efekty tych ponad 100 nagrań które wrzuciłem na swój kanał youtube w zeszłym roku.

Koszty:


- 4.45 zł - obsługa sprzedaży mojej książki
- £29.72 - kupno dodatku (plugin) do mojego nowego projektu

Giełda 

W tym miesiącu nie byłem zbytnio aktywny. Ostatnie spadki na giełdzie trzymały mnie z daleka od kupowania nowych walorów. Przyglądałem się tylko na to co robi rynek i czekałem na jakieś okazje. Dużo ich nie było więc i transakcji nie było za wiele. Jedyne co udało mi się zrobić to zakupić 400 akcji Asbisu po 3.28 zł.


Koszty:

- 45 zł - Opłata za prowadzenie rachunkuNieruchomości
Także dalej bez zmian. Nie mam nic do powiedzenia w tym temacie po drugim miesiącu. 

Gotówka
Tak samo jak z nieruchomościami. Nic się nie zmieniło, nie ma nic ciekawego do pisania.
Podsumowanie wyników:
Przychody ogółem: £47.08 oraz  98 zł 
Koszty ogółem: £29.72 oraz  49.45 zł
Zysk//Strata£17.36 oraz 48.55 zł

ZYSK//STRATA W ZŁOTÓWKACH (po 4.6 zł za funt
): 128.40 zł

13 komentarzy:

 1. A nie myślałeś o jakiejś inwestycji w krypto? Teraz jest dobry czas na to, bo stoją dosyć nisko. Ja dałem sobie czas na przeczytanie o konkretnych i w kilka postanowiłem zainwestować, zobaczymy co z tego wyjdzie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziwię się że chce ci się poświęcać na to tyle czasu za dosłownie mówiąc grosze. Kasa ma się nijak do całej reszty bo zwyczajnie jest jej mało ;) W takim wypadku wolałabym zostać godzinę dłużej w pracy przez jeden dzień żeby tyle zarobić ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. A skąd wiesz ile czasu poświęca na to ? Możliwe że to raptem kilkanaście minut

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie sądzę, niektóre elementy wymagają większego nakładu czasu. Wiem z doświadczenia ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Może zyski nie są pokaźne, ale lepsze to niż straty :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Każdy zysk nawet najmniejszy jest lepszy niż strata. Poza tym zawsze może być lepiej.

  OdpowiedzUsuń
 7. Gratuluję kolejnych zysków. Oby tak dalej :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Konstancja Tracz26 marca 2018 16:41

  A jakie znacie firmy prowadzące działalność inwestycyjną? Znajomi mówili mi o Blue Oak (tutaj strona). Ktoś może się wypowiedzieć w tym temacie?

  OdpowiedzUsuń
 9. świetna analiza. czekam na kolejne takie podsumowania

  OdpowiedzUsuń