czwartek, 11 stycznia 2018

Grudzień 2017 - Podsumowanie

Witam w podsumowaniu grudnia. W tym miesiącu będzie jeszcze jedno podsumowanie za kilka lub kilkanaście dni, i będzie to roczne zestawienie wszystkich moich inwestycji. Przyjrzymy się jak mi minął kolejny rok i porównamy go do wyników z lat poprzednich. W tym poście ograniczę się na razie tylko do podsumowania ostatniego miesiąca. Zaczynamy.


E-przychody

Adsense - £3.87. Poprzedni miesiąc zakończył się porządnym wzrostem procentowym i wynosił 48% więcej. Przy takich małych kwotach jakie ja osiągam z tego źródła to nie jest to nic nadzwyczajnego. Z tego powodu więc nie popadam w hura optymizm i nie uznaję tego za coś wyjątkowego. W tym okresie także zanotowałem spadek oglądalności stron o 23% i spadek kliknięć w reklamy o 17%.

Inne programy partnerskie - £60. W tym miesiącu było bardzo słabiutko. Nie udało się nawet uzyskać przychodów powyżej 100. Był to jeden z najgorszych miesiąców w tym roku, jeśli nawet nie najgorszy. Ciężko jest mi wytłumaczyć tak duży spadek, jeśli sytuacja się powtórzy w styczniu to przyjrzę się bliżej powodom dla których mogło tak być.


Własne produkty - 0zł. Znowu powrót do zerowej sprzedaży. W tym momencie to już prawie przesądzone że przeniosę swoją uwagę na jakieś inne projekty. Produkty odchudzające zejdą teraz na dalszy plan i w 2018 roku skupię się na rozwoju innych 2-3 projektów. Miałem w planach ich realizację już od kilku lat i teraz myślę że jest już najwyższy czas aby je zrealizować. W tym celu ograniczam swoją promocję na youtube (związaną z odchudzaniem) i skupiam się na tworzeniu czegoś w stylu "agencji marketingowej dla właścicieli stron i biznesów". Na razie jeszcze nic dokładniejszego wam nie zdradzę ale tak to mniej więcej można w skrócie opisać.

Giełda 

Grudzień zleciał mi bardzo szybko na giełdzie. Zanim się zorientowałem był już okres świąteczny i wszystkie okazje do kupna i sprzedaży przeszły mi koło nosa. Kiedy było w miarę dobrze i mógłbym coś sprzedać z zyskiem to okazywałem się zbyt chciwy i tego nie robiłem. Z kolei kiedy ceny szły ładnie w dół i były okazje do zakupów to ja nie miałem wystarczająco wolnej gotówki aby na tym skorzystać. Muszę być chyba bardziej konsekwentny w spieniężaniu zysków bo wiele innych, bardziej zyskownych okazji przechodzi mi koło nosa.


Przychody:
160 zł - Dywidenda ABC Data

Koszty:

30 zł - Podatek od dywidendy ABC Data
45 zł - Opłata za prowadzenie rachunku maklerskiego (nie wyrobiłem minimum obrotu aby mieć darmowy dostęp)


Nieruchomości
Dalej bez zmian. Nieruchomość w Polsce nadal wystawiona na sprzedaż bez większego zainteresowania na razie.

Gotówka
Stan taki sam jak w poprzednim miesiącu, nic się nie zmieniło. Wydałem tylko trochę więcej niż zwykle bo były święta.

Podsumowanie wyników:
Przychody ogółem: £63.87 oraz  160 zł 
Koszty ogółem: £0 oraz 75 zł
Zysk//Strata£63.87 oraz 85 zł

ZYSK//STRATA W ZŁOTÓWKACH (po 4.6 zł za funt
): 378.80 zł

W tym roku z zysków online przeznaczę niestety tylko £40 na cele charytatywne. Dlaczego tak robię możecie dowiedzieć się z mojego wpisu na ten temat: Rajd Świętego Mikołaja.Podsumowanie czwartego kwartału według miesięcy:
październik - 2283.32 zł
listopad - 222.39 zł
grudzień -  378.80 zł

W tym roku ostatni kwartał wypadł słabo. W zeszłym roku udało mi się osiągnąć wynik o 131% lepszy. Trochę rozczarowujące. Jak to wpłynie na całoroczne wyniki przekonacie się już niedługo w podsumowaniu rocznym.13 komentarzy:

 1. No cóż, zyski może nie duże ale trzeba próbować, bo jednak internet oferuje szereg produktów i narzędzi, na których można zarobić. Potrzeba tylko odpowiednio dużo czasu i zaangażowania ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobrze, że w ogóle są zyski, bo niestety wielu z tych, którzy się za to zabierają ich nie mają.

  OdpowiedzUsuń
 3. Każdy zysk jest lepszy niż jego brak lub wręcz strata. Myślę, że trzeba się cieszyć z tego co jest :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Też myślę, że nie ma co się martwić. W następnych miesiącach będzie lepiej.

  OdpowiedzUsuń
 5. Moim zdaniem najważniejsze jest to, że dany okres przyniósł zyski, a nie wygenerował większych strat. W ostatnim czasie niestety różnorodne inwestycje okazują się być fiaskiem i strata często jest większa niż zysk :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wiesz może kiedy pojawi się podsumowanie całego roku? :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ogólnie teraz dobry moment na podpięcie się pod hossę na GPW. Widać od początku stycznia napływ kapitału zagranicznego. Dziś rekordy. Ładnie to wygląda. Trzeba poczekać na jakąś korektę i wchodzić.

  OdpowiedzUsuń
 8. To prawda, że kapitał zagraniczny nagle zaczął mocno napływać na rynek. Zastanawiam sie jak to będzie się kształtowało z kolei w kolejnych miesiącach i jaki będzie miało wpływ.

  OdpowiedzUsuń
 9. Jestem ciekaw jakie będą wyniki w styczniu. Już czekam na wpis :)

  OdpowiedzUsuń
 10. świetna analiza. czekam na kolejne takie podsumowania

  OdpowiedzUsuń
 11. Wygląda to całkiem nieźle powiem szczerze:)

  OdpowiedzUsuń
 12. Całkiem fajne zarobki , nie wygląda to wcale źle.
  __________
  http://echometer.com/UserProfile/tabid/61/userId/366329/Default.aspx

  OdpowiedzUsuń