niedziela, 17 grudnia 2017

Listopad 2017 - Podsumowanie


Witam w bardzo spóźnionym podsumowaniu listopada. Zabierałem się do napisania tego wpisu od kilkunastu dni i ciągle mi coś ważniejszego wyskakiwało. Dopiero dzisiaj zdałem sobie sprawę, że to już prawie połowa grudnia i jak będę dalej odkładał pisanie to wkrótce nie będzie już sensu tego robić bo będę musiał podsumować kolejny miesiąc. Przejdźmy więc szybko do rzeczy.


E-przychody

Adsense - £2.62. Pokaźny wzrost procentowy, bo aż 52%, ale kwotowo to nadal bardziej powód do płaczu niż do zadowolenia. Oglądalność stron miała duży skok, bo aż o 119%, a klikalność podskoczyła o 165%. Mimo tak dużych wzrostów procentowych ta zwiększona aktywność nie przełożyła się na znaczną poprawę wyniku.

Inne programy partnerskie - £235. Nadal największe źródło moich dochodów. W tym miesiącu nastąpił dość spory wzrost i cieszy powrót zysków powyżej 200. Nie robiłem nic aby tak się stało, w 100% odbyło się to bez mojego udziału.


Własne produkty - 39zł. Normalnie powinienem się cieszyć z tego, że po wielu zerowych miesiącach w końcu nastąpiła jakaś sprzedaż moich produktów. Nie mam jednak powodów do zadowolenia bo był to efekt największej wyprzedaży jaką zrobiłem z okazji Black Friday. Cała moja kampania promocyjna przyniosła sprzedaż tylko 1 ebooka. Jak widzicie jest to bardzo rozczarowujące. 

Taki wynik daje mi kolejny powód do tego aby ograniczyć moje działania związane z produktami odchudzającymi. Nie przynoszą mi one porządanych wyników i albo będę musiał zmienić wszystko o 360 stopni albo porzucić ten projekt. Na razie pozostawię to bez zmian i postaram się rozwinąć kolejny pomysł który mam. W przyszłości wrócę do tego biznesu i zorganizuję go na nowo. Mam już nawet mniej więcej pomysł na to jak to zrobić. Jak to nie wypali to pozwolę temu projektowi umrzeć śmiercią naturalną:)

Koszty: 

- £131.83 - opłata domen

- 1 zł - opłata za obsługę sprzedaży mojego produktu
- £78.84 - kupno szablonu WP do nowego projektu


Giełda 

Listopad nie był u mnie bardzo aktywnym miesiącem na giełdzie. Nie miałem zbyt dużo okazji do wyjścia ze swoich inwestycji i nie miałem wolnych środków aby kupować coś okazyjnie. Z tego powodu zrobiłem tylko dwie transakcje:

Kupno CCC, 50 akcji po 259.50 zł, za kwotę 13024.31.

Sprzedaż 100 akcji PKN Orlen po 130.50 zł, co dało mi czysty zysk na tej transakcji w wysokości 60.42 zł. Nie była to jakaś spektakularna transakcja, ale zdecydowałem się ją zrobić bo w okolicach 130 zł był zbyt duży opór i nie widziałem szans na dalszy wzrost. Potrzebowałem uwolnić moje pieniądze aby dokonać zakupu innych walorów.


Przychody:
60,42 zł - Sprzedaż akcji


Nieruchomości
Tak samo jak w poprzednich miesiącach, czyli nic w tym temacie.
Nic na razie nie planuję kupić, mam tylko wystawione mieszkanie na sprzedaż po rodzicach.

Gotówka
Stan taki sam jak w poprzednim miesiącu.
Podsumowanie wyników:
Przychody ogółem: £237.62 oraz  99.42 zł 
Koszty ogółem: £210.67 oraz 1 zł
Zysk//Strata£26.95 oraz 98.42 zł

ZYSK//STRATA W ZŁOTÓWKACH (po 4.6 zł za funt
): 222.39 zł
17 komentarzy:

 1. Wg mnie to nie wygląda zbyt różowo i nie prognozuje niczego wielkiego w najbliższym czasie

  OdpowiedzUsuń
 2. Adsense raczej bym sobie odpuścił i w to miejsce wstawił coś bardziej zyskownego.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja bym adsense nie odpuszczał. To bezpieczna sprawa.

  OdpowiedzUsuń
 4. Może i bezpieczna ale nie zarobi się na ty zbyt wiele, no chyba że ma się dużą oglądalność to może inaczej to jakoś konwertuje. U mnie jednak w ostatnim czasie się również popsuło.

  OdpowiedzUsuń
 5. Faktycznie coś nie poszło w tym miesiącu. Ale może przyszły przyniesie wzrosty.

  OdpowiedzUsuń
 6. dzieki za listopadowe posumowanie. moze zdradzisz troche cos na temat nowego projektu?

  OdpowiedzUsuń
 7. Jak zwykle naprawdę super podsumowanie- dziękuje bardzo za przedstawienie tego wszystkiego w naprawdę świetny sposób. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 8. Jak tak patrze na te podsumowania to stwierdzam że szału nie ma, z miesiąca na miesiąc to są tylko delikatne zmiany na lepsze

  OdpowiedzUsuń
 9. Wow, imponujące są te twoje przyrosty, jak ty to robisz to nie mam pojęcia

  OdpowiedzUsuń
 10. Widzę że jesteś jak wilk z wall street. Liczysz sianko aż miło. Ale musisz się wznieść Ponad Horyzont. Tylko ty decydujesz ile zarobisz! Jesteś zwycięzca!

  OdpowiedzUsuń
 11. Dobre inwestycje i efektywne zyski. Dziękuję za podsumowanie miesiąca. Za każdym razem kiedy u mnie też ma miejsce wystawianie faktur zastanawiam się jak Ty to robisz ze tak Ci dobrze idzie inwestowanie. Czekam na podsumowanie grudnia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zmień swoje życie, dzięki pożyczce finansowej bez protokołu
   Marzysz, aby zbudować swój dom, założyć własną firmę, usunąć wszystkie kredyty, które masz na imię w bankach lub instytucjach finansowych, chcesz kupić samochód lub inne osoby ... Oświadczam, że skorzystasz z pożyczki, chcesz bez protokołu.
   E-mail: nathanmercier4@gmail.com

   Usuń
 12. Też muszę zacząć robić sobie co miesiąc takie zestawienia. Bo jednak sporo to daje jak tak się przegląda zestawienia z wcześniejszych miesięcy.

  OdpowiedzUsuń
 13. Bardzo ciekawe podliczenie, musze sam dokończyć moje ale wiadomo, nowy rok oznacza mnóstwo pracy i brak czasu na wiele rzeczy

  OdpowiedzUsuń
 14. Bardzo fajne podsumowanie, chętnie zobacze podsumowanie grudnia oraz z grubsza roku.

  OdpowiedzUsuń
 15. Ciekawy biznes, zawsze jakiś przychód z tego jest chociaz mysle ze takie pieniądze to bardzo nędzny dochód

  OdpowiedzUsuń
 16. Myśle że dobrze zrobisz zawieszając to.

  OdpowiedzUsuń