piątek, 6 października 2017

Wrzesień 2017 - Podsumowanie


Pora na kolejne podsumowanie. Wrzesień minął bardzo szybko i nawet się nie zorientowałem kiedy to było. Chciałem zabrać się do tego podsumowania na początku miesiąca ale napięty grafik nie pozwolił mi tego zrobić. Mam w tej chwili zbyt dużo obowiązków i muszę tak organizować czas aby starczyło go na wszystkie sprawy. Dzisiaj akurat jest ten czas kiedy mogę siąść w spokoju i trochę poanalizować. Do dzieła więc:)


E-przychody

Adsense - £2.16. Mała zwyżka w poprzednim miesiącu. Moje przychody wzrosły we wrześniu tylko o 3%. Jest to dość zaskakujące bo jak się weźmie pod uwagę oglądalność, która w tym okresie spadła o 24% i całkowitą klikalność w reklamy, która także zmniejszyła się o 37% to trudno szukać przyczyny tego wzrostu. Wiem jednak, że było to spowodowane jednorazowym kliknięciem w jakąś dobrze płatną reklamę, bo jeden klik dał mi prawie 50% tego całkowitego przychodu.


Inne programy partnerskie - £247.80 Tym razem zanotowałem spadek przychodów z tego źródła. Nadal jest to dość pokaźna suma ale do moich najlepszych wyników jeszcze dużo brakuje. Cieszy na pewno ta systematyczność w generowaniu przychodu ale chciałbym, żeby z miesiąca na miesiąc było coraz lepiej.


Własne produkty - 0zł. Nie mam nawet zamiaru tego komentować. Jest to moje największe rozczarowanie po raz kolejny. Zupełnie nie rozumie dlaczego od miesięcy nic nie udaje mi się sprzedać. Będę niedługo próbował coś z tym zrobić i jeśli się nie uda do końca roku to chyba to odsunę na dalszy plan i zajmę się wdrażaniem innych pomysłów.

Reklama - 100 zł. We wrześniu wpadło mi trochę dodatkowych pieniędzy za usługi reklamowe na moich serwisach internetowych. Nie jest to ogromna kwota ale od dłuższego czasu nie miałem żadnych podobnych propozycji więc jestem z tego zadowolony. Po to też przecież między innymi zakładam te serwisy aby to źródło przychodu było stałym elementem mojego domowego budżetu. Giełda 

Wrzesień był u mnie miesiącem nieobecności na rynku. Ceny posiadanych walorów na ogół lekko spadały i nie było okazji do sprzedaży. Dużo okazji do kupna też nie widziałem bo akurat te spółki które obserwuję nie spadały jakoś znacząco i nie decydowałem się na ich zakup. Było więc nudno i zakończyło się tylko na obserwowaniu rynku.

Koszty: 

- 45 zł - opłata za prowadzenie rachunkuNieruchomości
Nadal bez zmian. Moje mieszkanie w Polsce które wystawiłem na sprzedaż nie znalazło jeszcze chętnego.

Gotówka
Także wszystko bez zmian. Nadal łatam dziury w budżecie po wyjeździe do Polski:)
Podsumowanie wyników:
Przychody ogółem: £249.96 oraz  100 zł 
Koszty ogółem: £0 oraz 45 zł
Zysk//Strata£249.96 oraz 55 zł

ZYSK//STRATA W ZŁOTÓWKACH (po 4.6 zł za funt
): 1204.82 zł2 komentarze:

  1. Świetny wynik, sam bym chciał do takiego dojść nie długo :)
    Gratuluję :)

    OdpowiedzUsuń