środa, 12 lipca 2017

Czerwiec 2017 - Podsumowanie


Ale zleciało, dopiero co był początek miesiąca a tu już się 12 zrobił. Przepraszam wszystkich za zwłokę w podsumowaniu tego miesiąca. Skupiam się na rozwijaniu kanału na Youtube (do strony o odchudzaniu) i troszkę zaniedbuję inne sprawy.

Dzisiaj jednak postanowiłem w końcu wziąść się za zaległości i porobić to co mam do zrobienia. Ten wpis był na pierwszym miejscu więc zacząłem od niego. Zapraszam do czytania.


E-przychody

Adsense - £4.33. Wzrost przychodu z tego źródła o całe 99%:) Wynik jednak nadal słabiutki mimo tego. Oglądalność moich stron w tym okresie także wzrosła i była większa o 29%. A klikalność w reklamy podskoczyła o 143%. Nadal jest to jednak tylko kropla w moich przychodach. i jedno z najbardziej zaniedbanych źródeł przychodów.


Inne programy partnerskie - £180 i 60€. Znowu tak sobie, nie jest w prawdzie najgorzej ale porównując do wpływów z przeszłości to nie mam powodów do zadowolenia. Strona która mi daje zarobić te prowizje żyje sobie na razie swoim życiem. Nie ruszałem jej jeszcze w ogóle w tym roku. Mam kilka planów mających ją polepszyć, ale na razie inne sprawy są dla mnie ważniejsze i na nich się skupiam. W najbliższych miesiącach będę jednak chciał popracować trochę nad tym źródłem przychodów.


Własne produkty - 0zł. Nic, nic, ciągle nic. Staram się teraz zwiększyć trochę ruch na stronie poprzez większą autopromocję na youtube. Założyłem kanał poświęcony odchudzaniu i staram się tam umieszczać nagrania w miarę regularnie. Chcę dzięki temu poprawić trochę moją aktywność w mediach aby dotrzeć do większej liczby osób. Sprzedaż moich produktów stanęła strasznie i chcę to poprawić. Efektów na razie jednak nie widać i wszystko dzieje się bardzo wolno. Będę chyba musiał powoli zastanowić się czy jest sens dłużej się na tym skupiać czy może przenieść moją uwagę na inną aktywność, która da mi więcej zarobić.


Giełda 

Jestem teraz dużo aktywniejszy na giełdzie, zwiększyłem sobie abonament na rachunku maklerskim i muszę wyrobić 50 000 zł obrotu miesięcznie aby być zwolnionym z jego opłat (100 zł za miesiąc). Staram się więc wyłapywać okazje aby przekroczyć ten limit.

Inwestycje, które przeprowadziłem w czerwcu:

Netia - zakup 1700 akcji po 4.48 zł. W sumie po prowizji zapłaciłem za nie 7644.94 zł. Sześć dni później udało mi się je sprzedać po 4.65 zł (cena urosła bo akcje kwalifikowały się następnego dnia na dywidendę a ja postanowiłem na tym zyskać i nie czekać na przydział dywidendy). Na czysto zarobiłem na nich 230.02 zł, czyli 3%. jak na sześć dni inwestycji to chyba nieźle. 
Na drugi dzień odkupiłem 1288 akcji Netii po 4.25 zł (po obcięciu dywidendy) z myślą o kolejnej szybkiej odsprzedaży. Na razie jednak trzymam je nadal bo cena jest niższa niż przy zakupie.

PKNOrlen - kupiłem 24 akcje po 114.15 zł tylko dlatego że brakowało mi 4000 zł obrotu do wyrobienia limitu a była "okazja" bo cena właśnie spadła o kilka procent. 

JSW - Sprzedałem na koniec miesiąca wszystkie akcje po 73.80 zł. Chciałem w ten sposób uwolnić gotówkę aby móc zapisać się na akcje nowej emisji firmy Getback. Jest to dość ciekawe IPO i może da się na tym coś zarobić w krótkim czasie. Ze sprzedaży JSW zarobiłem na czysto 1126.64 zł, czyli 5.38%.Nieruchomości
Ciągle bez zmian. Giełda i e-biznes są w tej chwili priorytetami. Jak coś będzie się dziać ciekawego to od razu wam napiszę.


Gotówka
Także wszystko bez zmian. Nie ma wpływu z lokaty, nie ma pożyczek. Nie mam w tej chwili żadnych wolnych środków pieniężnych aby je gdzieś lokować. Wszystko co da się odłożyć wędruje od razu na giełdę. 

Podsumowanie wyników:
Przychody ogółem: £184.33 i  €60 oraz  1356.66 zł 
Koszty ogółem: £0 oraz 0 zł
Zysk//Strata£184.33 i  €60 oraz 1356.66 zł

ZYSK//STRATA W ZŁOTÓWKACH (po 5 zł za funt
 i 4.20 zł za euro): 2530.31 zł
Podsumowanie półroczne:

Styczeń                                  518.95 zł
Luty                                     2788.49 zł
Marzec                                  175.85 zł
Kwiecień                             9461.59 zł
Maj                                      1029.79 zł
Czerwiec                             2530.31 zł
--------------------------------------------------
Razem półrocze:              16504.98 zł   

Półrocze 2016: 11787.42 zł


Wynik o prawie 5000 zł lepszy niż w poprzednim roku. Mam nadzieję, że taki wzrost się utrzyma także w kolejnych miesiącach.8 komentarzy:

 1. Wow, gratuluję wyników w 1 półroczu i poprawy o 5 tysięcy. Naprawdę imponujące kwoty.

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję. Naprawdę to świetna sprawa. Ja niestety nie mam takiego drygu, ledwie utrzymuje pion. Na szczęście ostatnio sąfajne chwilówki na dowód, więc jakoś to ciągnę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. wow niezły wynik wykręciłeś! szacun :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Jest się czym chwalić, faktycznie zysk jest spory. Ja jednak nadal boję się inwestować i trzymam swoje pieniądze na lokatach. Może jak będę miała już bardziej stabilną sytuacje finansową to zacznę inwestować bardziej i być może czegoś się od Ciebie nauczę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wyniki są świetne. Żeby osiągnąć taki wynik trzeba odpowiednio wszystko rozegrać. Nie jest to trudne ale dobra taktyka i cel osiągnięty :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Takie podsumowania są super sprawą. Sam mam zamiar spróbować takie tworzyć. Mam nadzieję, że wytrwam i mi się uda. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetne wyniki! Mam nadzieję, że utrzymasz te tendencje. Kiedy będzie podsumowanie lipca? :) Osobiście wolę inwestowanie w pożyczki pozabankowe, ale giełda to również świetny sposób. Oczywiście, jak w przypadku każdej formy inwestowania, trzeba się na ten temat wyedukować.

  OdpowiedzUsuń