sobota, 10 czerwca 2017

Maj 2017 - Podsumowanie

Witam w podsumowaniu kolejnego miesiąca. Znowu piszę je z małym opóźnieniem bo nie mogę się wyrobić z wolnym czasem. Zawsze mi coś wypada niespodziewanego i odciąga mnie od pisania. Dzisiaj na szczęście mam dużo wolnego czasu i nic jeszcze mi nie wypadło:) Zabieram się więc do pisania.
Zapraszam.


 E-przychody

Adsense - £2.18. Mała poprawa w tym miesiącu ale wynik jest nadal bardzo słaby.  Oglądalność w tym samym okresie była mniej więcej taka sama a klikalność obniżyła się o 33%. Trochę to dziwne że przy mniejszej klikalności udało się poprawić wynik. Nie analizuję jednak tego zbytnio i pozostawiam tak jak jest. Jak coś wpadnie ekstra to dobrze a jak nie wpadnie to też nie będzie koniec świata. Przychody z tego źródła są tak małe, że nie robi mi to różnicy.


Inne programy partnerskie - £160. Cały czas słabiutko. Tym razem tylko przychody w funtach. Nie pracowałem jeszcze nad poprawą tego źródła więc nie ma jakichś spektakularnych zmian. Dopóki jeszcze coś wpada to nie jest jeszcze tak najgorzej. Na pewno będę musiał nad tym trochę popracować bo było całkiem dobrze i wypadałoby aby tak zostało.


Własne produkty - 0zł. Nic się znowu nie sprzedało. Staram się trochę więcej promować moje książki na youtubie ale na razie nie widać jeszcze obiektów.


Koszty:

- £40.74 - opłaty za domeny


Giełda 

Maj był tym razem trochę mniej aktywnym miesiącem na giełdzie. Kupowałem i sprzedawałem tylko kilka razy. Dowiedziałem się także co się stało z moimi akcjami AssecoSlo. Nie przepadły całkowicie tylko zostały zamienione na wersję papierową i będę się musiał udać po nie do Bratysławy jak już będą dostępne do odebrania. Wezmę je i przetrzymam co najmniej rok do następnej dywidendy. Mam nadzieję że nadal będą ją wypłacać. Jestem z nimi w kontakcie więc będę się dowiadywał.


Netia - sprzedałem wszystkie 4000 akcji po 4.59zł, dzięki temu zarobiłem na nich na czysto 422,59zł, czyli 2.36%. Taki miałem plan i cieszę się że udało mi się go zrealizować. Chcę wyciągać na papierach około 1-2% na każdej transakcji. Jak się uda więcej to też dobrze. Te 1-2% raz na miesiąc (lub częściej) powinno mi przynieść w skali roku dość porządną stopę zwrotu.


JSW - dokupiłem 300 akcji po 69.50 zł. Będę znowu chciał na nich szybko zarobić. Jak podskoczą do siedemdziesięciu kilku złotych to je sprzedam od razu.
Nieruchomości
Nadal nic się nie zmieniło, ciągle tak samo. Nadal zaniedbuję tą formę inwestowania.


Gotówka 
Nie miałem nic nowego zainwestowanego w gotówce.
Podsumowanie wyników:
Przychody ogółem: £162.18 oraz  422.59 zł 
Koszty ogółem: £40.74 oraz 0 zł
Zysk//Strata: £121.44 oraz 422.59 zł

ZYSK//STRATA W ZŁOTÓWKACH (po 5 zł za funt
): 1029.79 zł


9 komentarzy:

 1. Najważniejsze, że jest coś na plusie :) Może w tym miesiącu będzie lepiej :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hej, fajny wpis. Niestety wiem z autopsji, że zawsze są gorsze miesiące, wazne żeby się starać i brnąć do przodu!

   Usuń
 2. Zastanawiam się czy jest sens trzymać na stronie reklamy adsense przy tak znikomych przychodach z tego tytułu. Mam wrażenie, że google adsense właśnie z tego korzysta, że ma całą mase stron na których takie reklamy wiszą (nadpodaż powierzchni), przez co daje bardzo niskie stawki za kliknięcia.

  OdpowiedzUsuń
 3. Całkiem dobry miesiąc. Trzymam kciuki za kolejne :)

  OdpowiedzUsuń
 4. też chciałbym umieć inwestowac

  OdpowiedzUsuń
 5. Solidne i rzeczowe podsumowanie - powodzenie w dalszych inwestycjach :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Dobrze, że jest cokolwiek na plusie! Powinieneś się cieszyć. Czy próbowałeś kiedyś inwestować w pożyczki społeczne? Myślę, że mogłaby cię zainteresować taka forma inwestowania. Procent jest dość wysoki, w porównaniu do na przykład lokat oszczędnościowych. Zysk jest za to stabilny.

  OdpowiedzUsuń
 7. Wspaniale jestem pod wrażeniem, że jesteś na plusie.Oczywiście z całej siły trzymam kciuki za kolejne miesiące.Nie wolno się poddawać. Widać,że masz zapał i potencjał, a to jest bardzo ważne.
  Blog bardzo interesujący.Jestem początkującym biznesmenem i wiele się jeszcze uczę.Oprócz biznesu zajmuję się kolekcjonerstwem.Moim oczkiem w głowie są monety kolekcjonerskie.Widzę,że zakupujesz sporo akcji, a co sądzisz o inwestycjach w wyroby Mennicy Polskiej?
  https://www.mennica.com.pl/
  Sam sporo inwestuję własnie w te wyroby.Chciałbym nawet zamówić sobie w przyszłości własną kolekcję (z certyfikatem autentyczności), ale to na razie daleka przyszłość.Będę zaglądał na ten blog, ponieważ bardzo mnie zainteresował.Liczę na odpowiedz.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 8. Fajne podsumowanie - powodzenie w dalszych inwestycjach :)

  OdpowiedzUsuń