niedziela, 4 grudnia 2016

Listopad 2016 - Podsumowanie

Zbliżamy się już powoli do końca roku. Teraz mam już niewiele czasu na to aby poprawić swoje wyniki. Jak do tej pory moje inwestycje dały mi zarobić całkiem przyzwoicie ale to co zarobiłem do tej pory nie jest tak dobre jakbym tego chciał. To co uda mi się uzbierać w ostatnich miesiącach będzie decydowało więc o jakości całego roku. Zobaczcie w takim razie jak wypadł w zestawieniu miesiąc listopad i czy przyczynił się do polepszenia wyników.
 E-przychody

Adsense - £4.58. Znowu mały spadek z tego źródła. Tym razem jednak tylko o 2%. Oglądalność niby mi wzrosła o 7% ale klikalność w reklamy był niższa o 17%. Znowu więc jest to słaby wynik i całkowity przychód nie wpływa znacząco na poprawienie wyniku. Muszę się chyba zastanowić czy w ogóle jest sens dalej umieszczać tego typu reklamy na moich stronach. Nie przynoszą zbyt dużo zysku a mogą tylko prawdopodobnie irytować odwiedzających moje serwisy.


Inne programy partnerskie - £460. Tym razem dość spory wzrost w porównaniu do wcześniejszego miesiąca. Nie robiłem nic specjalnego aby ten wynik poprawić, po prostu tyle się samo zarobiło:) Kolejny dobry wynik z tego źródła.


Własne produkty - 0zł. Znowu kolejny miesiąc bez sprzedaży. Nie wiem co się dzieje ale powoli zaczyna mnie to już martwić. Na szczęście nowy ebook który tworzę już od  wielu, wielu miesięcy powinien być na dniach na ukończeniu i będzie gotowy do sprzedaży w styczniu. Chcę się wyrobić z jego ukończeniem przed tym gorącym okresem którym jest początek roku. Wtedy też przyjrzę się bliżej temu problemowi spadku sprzedaży i postaram się coś z tym zrobić.


Koszty: 

- £105.41 - opłaty za domenyGiełda 

W listopadzie bardzo nie szalałem. Czekałem na okazje aby wyjść z tych inwestycji które już mam i kupić może coś nowego. Udało mi się tylko sprzedać PZU. Urosło trochę, po wielu tygodniach wahania się, i stwierdziłem że to czas aby się pozbyć tego waloru. Szału nie było bo sprzedałem całość po 28,50 zł za sztukę i osiągnąłem tylko 1.57% zwrotu. Wynik jak widzicie nie jest za specjalny ale jakby mi się udało go powtarzać każdego miesiąca to na koniec roku dałoby to przyzwoity zysk. Jestem więc w sumie zadowolony z tej inwestycji i nadal czekam na okazje aby cośtaniej kupić.


Zyski:
 - 446.59 zł - zysk ze sprzedaży PZU
 - 112.50 zł - dywidenda KGHM


Koszty: 

- 21 zł - podatek od dywidendy


Nieruchomości

Bez zmian. Nic się nadal nie zmienia. Nic nie kupiłem i w najbliższym czasie raczej też nie wygląda na to żebym coś kupił.


Gotówka 

Także nadal bez zmian. Pieniądze trzymam na lepsze czasy bo liczę na odbicie funta. W sumie to teraz w grudniu ładnie już urósł i prawdopodobnie przeleję wszystkie oszczędności na giełdę. W listopadzie jednak nie robiłem nic specjalnego z gotówką.


Podsumowanie wyników:
Przychody ogółem: £464.58 oraz  559.09 zł 
Koszty ogółem: £105.41 oraz 21 zł
Zysk//Strata: £359.17 oraz 538.09 zł

ZYSK//STRATA W ZŁOTÓWKACH (po 5 zł za funt
): 2333.94 zł


9 komentarzy:

 1. Cześć, nie jestem jakimś specjalistom od finansów, ale bardzo lubię śledzić Pana blog i czytać wpisy. Przyjemnie się to czyta, a dodatkowo można się czegoś dowiedzieć. ;) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Piszesz że to co zarobiłeś do tej pory cie nie satysfakcjonuje, bardzo dobre podejście w inwestycjach.Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo dobre podsumowanie. Zaczynam rozglądać się za dodatkowym źródłem pieniędzy poprzez właśnie inwestycje lub po prostu reklamy. Twój blog jest dla mnie bardzo pomocny.
  Pozdrawiam serdecznie,
  Maja

  OdpowiedzUsuń
 4. Chciałabym mięć tyle odwagi co ty w inwestycjach. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratuluję sukcesów, pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Gratuluję udanego biznesu, życzę dalszych sukcesów. Bardzo ciekawy blog. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. Życzę powodzenia, mam nadzieje, że Święta były udane i zapewniły chwilę wytchnienia:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam nadzieję że święta się udały i życzę kolejnych sukcesów. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Dobre podejście do inwestowania, gratuluję i życzę dalszych sukcesów! Zapraszam również na firmowego bloga, gdzie także znaleźć można artykuły dotyczące inwestowania :)

  OdpowiedzUsuń