środa, 10 sierpnia 2016

Lipiec 2016 - Podsumowanie

Witam w kolejnym podsumowaniu. Piszę z lekkim opóźnieniem bo mi urlop wyskoczył na początku miesiąca i nie mogłem zrobić tego wpisu wcześniej. Jestem jednak już z powrotem i mogę w końcu je napisać. Zobaczmy więc jak kształtowały się moje inwestycje w sezonie wakacyjnym.

 E-przychody

Adsense - £3.04. Spadek przychodów z tego źródła o 50%. Oglądalność wzrosła o 4% a klikalność zmalała o 16%. Wynik bardzo słaby ale już mnie nie dziwi. Od kilku miesięcy tak się właśnie już kształtuje.


Inne programy partnerskie - £316 i 120€. Wynik w funtach znowu trochę gorszy od tego z poprzedniego miesiąca ale na szczęście wpadły mi dwie prowizje w euro. Nie wygląda więc to już tak najgorzej ale zaczyna mnie lekko martwić ta spadkowa tendencja. To źródło przychodu wymaga chyba ode mnie trochę więcej uwagi.


Własne produkty - 0zł. Kolejny zerowy miesiąc. Tak słabo nie było już od dawna. Po wakacjach wezmę się porządniej za to źródło i postaram się sprawić aby znowu przynosiło stale kilkaset złotych miesięcznie. Na razie mam trochę dużo różnych osobistych spraw na głowie i nie mogę się za to wziąć od razu. Musi to poczekać jeszcze kilka tygodni.

Złote myśli - 1.61 zł. Jedna prowizja od sprzedaży jednego produktu. Jak zwykle nic nie promowałem, ten wynik jest tylko konsekwencją pozostawienia jakiegoś linka, na jakiejś stronie, kilka lat temu. Nie wiem nawet skąd się to bieże.


Koszty:

- £31 - opłata za domenę
 Giełda 

W lipcu także nic nie kupowałem. Oglądałem tylko to co się dzieje z moimi akcjami, które ostatnio zakupiłem. Niestety spadają one nieznacznie i na razie ich nie sprzedaję. Chcę je przetrzymać trochę dłużej może odbiją wkrótce. Z JSW się pospieszyłem i sprzedałem ze stratą, z innymi poczekam aż wrócą do ceny zakupu conajmniej.
Zyski:
- 417.97 zł - dywidenda Energii
  
Koszty: 
- 79 zł - podatek od dywidendy
- 19 zł - opłata za prowadzenie rachunku


Nieruchomości

Bez zmian. Nie byłem nawet na spotkaniu inwestorów na które jeżdżę co miesiąc. Tak mi jakoś w pracy i w domu wychodziło że nie mogłem pojechać wtedy kiedy chciałem.


Gotówka 

Wszystko bez zmian, bez pożyczek i lokat w tym miesiącu. Stan gotówki na razie także taki sam. Funt spada strasznie w porównaniu do złotówki i nie wysyłam nic dodatkowego do Polski.Podsumowanie wyników:
Przychody ogółem: £319.04€120 oraz  419.58 zł 
Koszty ogółem: £31 oraz 98 zł
Zysk//Strata: £288.04 €120 oraz 321.58 zł

ZYSK//STRATA W ZŁOTÓWKACH (po 5 zł za funt
i 4.10 zł za euro): 1610.62 zł
5 komentarzy:

 1. To i tak dobrze. Ja w tym miesiącu straciłem na giełdzie 300 zł, ale też nie będę jeszcze sprzedawał, powinno w tym tygodniu pójść w górę znowu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślę że dobry wynik. Ja dopiero zaczynam inwestować

  OdpowiedzUsuń
 3. W wakacje ciężko przynieść jakąś kasę do domu. Wakacje, wyjazdy, zakupy... Sama cieszę się gdy w okresie letnim uda mi się wyjść na zero ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Taki wynik by mnie usatysfakcjonował, ja niestety nie miałem takiego szczęścia :(

  OdpowiedzUsuń
 5. dobry wynik, ja nie miałem tyle szczęścia w lipcu :P

  OdpowiedzUsuń