środa, 31 lipca 2013

Porównanie kantorów online, czyli strefawalut.pl

Wpis sponsorowany.

Posiadanie więcej pieniędzy jest tematem interesującym wszystkich inwestorów. Dlatego też pozwoliłem sobie na ten wpis sponsorowany, bo uważam, że może przydać się moim czytelnikom. Nie jest bezpośrednio związany z inwestowaniem, ale daje wiedzę przydatną przy gromadzeniu środków finansowych. Mam nadzieję, że wiele osób skorzysta. Zapraszam więc do zapoznania się z nim:

Kantory online wymieniające waluty w Internecie są dziś częścią naszej rzeczywistości. Ich popularność rośnie, ponieważ oferują one korzystniejsze kursy wymiany walut niż w bankach lub kantorach tradycyjnie mieszcących się w centrach handlowych, przejściach granicznych czy cetrach większych miast. Atrakcyjniejsze kursy, a tym samym niższe spready są możliwe dzięki efektowi skali. Kantory online działając w sieci redukują koszty placówki, do tego świadczą usługi jednocześnie dla wszystkich klientów z całej Polski. Główną klientelom kantorów online są kredytobiorcy walutowi, eksporterzy i importerzy oraz osoby pracujące za granicą, a tym samym otrzymujące wynagrodzenie w obcych walutach.
 
Oczywiście wymiana walut online ma również swoje wady w porównaniu do kantorów działających w tradycyjnym układzie. Transakcje wykonywane są pomiędzy rachunkami bankowymi i jeżeli ktoś nie posiada konta walutowego, to niestety nie będzie mógł z nich skorzystać. Dlatego, jeżeli potrzebujemy gotówki np. na wakacje, to nie dostaniemy jej w kantorze internetowym. Poza tym, jeżeli kantor online nie posiada konta walutowego w tym samym banku co my, to transakcja może zostać obarczona dodatkowymi kosztami transakcyjnymi. Natomiast, w przypadku przelewów między tymi samymi kontami bankowymi, dodatkowe opłaty nie występują.

Większość wirtualnych kantorów wyspecjalizowała się w operacjach dotyczących podstawowych walut (EUR, CHF, USD, GBP) jednak są i takie, które wymieniają tzw. dzikie waluty (w Polsce są dostępne jeszcze następujące waluty: AUD, CAD, CNY, CZK, DKK, HUF, JPY, LTL, NOK, RUB, SEK, TRY).
 
Korzystający z usług kantorów internetowych mogą się pogubić w natłoku informacji i ofert. Z pomocą jednak przychodzą porównywarki, blogi i fora, z których najbardziej kompleksowy jest  ranking kantorów online StrefaWalut.pl, który porównuje kursy walut ze wszystkich najważniejszych e-kantorów w Polsce. Poza tym, strona ta umożliwia zapoznanie się z opiniami i ocenami użytkowników, a także skorzystanie z poradnika, forum lub przeczytanie aktualnych informacji walutowych.
Ocenia się, że wymiana walut online ma przed sobą bardzo dobre perspektywy rozwoju. Osób korzystających z takich usług jest coraz więcej, liczba kantorów wirtualnych również wzrasta z roku na rok, a ich obecna ilość przekroczyła już 30. Co najważniejsze, wzrost ilości podmiotów, oznacza również wzrost konkurencji w walce o klienta, a tym samym niższe ceny.

 

6 komentarzy:

 1. Super porównywarka, korzystam też z kantorbox.pl i jestem bardzo zadowolona :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam tutaj o wadach kantorów online http://www.kantorbox.pl/kantor-stacjonarny-vs-kantor-internetowy i zastanawiałam się ile w tym pracy. Będę musiała kiedyś skorzystać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja korzystałem z www.cashbroker.com i jestem zadowolony. Transakcja przeszła bez problemu w kilka minut, a kurs był o wiele niższy niż w kantorach stacjonarnych.

  OdpowiedzUsuń
 4. Porównywarki są słabe i nie biorą pod uwagę wszystkich plusów danego kantoru. Sam wymieniam w Amronet i oprócz super kursów chwalę sobie też szybkie przelewy, co nie zawsze ma miejsce w innych kantorach

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja korzystam z Trejdoo.com - wymieniam waluty po atrakcyjnych kursach, szybkie przelewy i bez problemów. Polecam ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jeśli ktoś szuka dobrego, taniego i szybkiego kantora to polecam sprawdzić Amronet.pl
  Korzystam od wielu miesięcy, kilka razy w tygodniu i żadnych niespodzianek - same pozytyw

  OdpowiedzUsuń