czwartek, 6 grudnia 2012

Rajd Świętego Mikołaja

Skoro jest już grudzień to Święty Mikołaj też musi być. Dla wielu inwestujących na giełdzie może on się kojarzyć z tak zwanym "rajdem" podobno występującym na rynku. Piszę podobno, bo niby jest co roku, ale jakoś nie zawsze się to sprawdza. Mówię oczywiście o wzroście cen na giełdzie, które na ogół występuje w grudniu.

O tym czy "rajd Świętego Mikołaja" będzie w tym roku czy nie, przekonamy się pod koniec miesiąca. Ja jednak nie zamierzam czekać tak długo, i już teraz ogłaszam Rajd Świętego Mikołaja, w którym każdy może wziąść udział. Zaraz wyjaśnię o co chodzi.

Zaczął się on pierwszego grudnia i będzie trwał aż do końca miesiąca. Jest to moja prywatna inicjatywa mająca na celu wsparcie najbiedniejszych. Postanowiłem całe zarobki uzyskane online w grudniu przeznaczyć na jakiś cel charytatywny. Wiem, że wszystkich nie uszczęśliwię, ale chociaż pomogę niektórym z nich.

Doszedłem do wniosku, że trochę zbyt mało udzielam się w tym kierunku. Czasami przekażę jakieś "drobne" na jakiś cel, ale na ogół nie są to większe sumy. Na ogół także są to cele charytatywne w Wielkiej Brytanii. Tym razem chcę coś zrobić dla tych potrzebujących w Polsce, ci tutaj mają tyle organizacji charytatywnych, że poradzą sobie bez mojej pomocy. Poza tym wypadałoby przecież wspierać swoich. Nie bardzo tylko wiem komu i gdzie.

Znacie może więc jakieś dobre organizacje charytatywne. Coś sprawdzonego, lub takie co robią na prawdę dużo. Albo przynajmniej jakieś strony gdzie mógłbym je znaleźć. Jak nie macie konkretnych propozycji to sobie wygugluje. Wolałbym jednak z rekomendacji.

Chciałbym chyba najbardziej pomóc dzieciom, bo one mają najmniejszy wpływ na swoje życie. Są bardziej zależne i miałyby więcej radości z udzielonej pomocy. Nie wykluczam jednak innych opcji.

Każdego zainteresowanego pomocą proszę o propozycje w komentarzach poniżej. Dodatkowo, jeśli chcecie wesprzec moją akcję, to możecie przyczynić się do zbieranych funduszy. W jaki sposób, to chyba nie muszę pisać, to chyba oczywiste. Wszystkie wpływy w grudniu pójdą na ten cel.

Dla lepszego nagłośnienia akcji umieszczam licznik zebranej kwoty, w prawej kolumnie bloga, na samej górze. Codziennie wieczorem będę uaktualniał bieżący stan. Możecie tam śledzić postęp w zebranych funduszach.

Rajd Świętego Mikołaja ogłaszam oficjalnie za rozpoczęty!!!

2 komentarze:

 1. Witaj,
  gratuluję inicjatywy.

  Proponuję przekazanie darowizny na Lubelski Polski Czerwony Krzyż na prowadzenie świetlic środowiskowych PCK.
  Tu opis jednej z nich:
  http://www.siedliszcze.lublin.pl/?page=sPCK

  A tu strona lubelskiego PCK:
  http://lublin.pck.pl/

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam,

  Każdy może pomagać codziennie (http://www.poomoc.pl/)
  Jeśli ktoś nie posiada pieniędzy a ma chwilkę czasu może wejść na stronę
  podaną powyżej.
  Ważne są chęci.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń