wtorek, 5 czerwca 2012

Maj 2012 - Podsumowanie

Gdzie to lato? Tydzień słońca przez cały maj to zdecydowanie za mało jak dla mnie. Słysząc jaka pogoda była w Polsce to mam ochotę się spakować i wracać do domu. Na szczęście za tydzień jadę na dwu tygodniowy urlop więc mam nadzieję, że uda mi się złapać trochę słońca. Muszę naładować baterie, bo moje pokłady dobrego samopoczucia powoli zbliżają się ku wyczerpaniu. Powinienem więc nabrać trochę dobrej energii.

Na całe szczęście jeszcze nie jest całkiem źle. Mam wystarczająco pozytywnej energii aby jeszcze funkcjonować. Przejdźmy więc do podsumowania i zobaczmy co się działo w maju.

E-przychody

W maju nie było lipy porównując do poprzednich miesiąców. Dostałem od Google voucher na 100 funciaków do wykorzystania w Adwords, i to dało moim przychodom dodatkowego kopa. Zrobiłem małą kampanię promocyjną, co skutkowało dużo większą ilością odwiedzających. Przełożyło się to także na klikalność reklam Adsense. W zeszłym miesiącu z tego tytułu zarobiłem więc całe 20,10£. 

Prawdopodobnie będzie to jedyny taki miesiąc w najbliższym czasie, ale cieszy i to. Inne źródła nie przyniosły żadnych dochodów.

Giełda

Znowu wskoczyłem w KGHM, kupiłem tym razem po 125. Nie było to najlepsze posunięcie z mojej strony (w międzyczasie kurs spadał już do 115) ale myślę, że da zarobić. Zastanawiam się w tej chwili czy nie sprzedać z małym zyskiem i poczekać na kolejne spadki w okolicę 120 zł. Boję się jednak, że ludzie zaczną już kupować aby się przygotować pod dywidendę, która może być bardzo hojna w tym roku. Moim celem długoterminowym jest skorzystanie z dywidendy i wyskoczenie z tego waloru. Słyszę opinie o rynku nieruchomości w Chinach, że może się niedługo posypać, a to odbije się baaardzo negatywnie na cenach miedzi. Może to spowodować spadek ceny KGHM-u do kilkunastu złotych. Wtedy mam nadzieję czekać z gotówką aby się obkupić na całe życie.

Nieruchomości

Zaczyna się robić jak w Dynastii, ciągnie się w nieskończoność i nie widać efektów. Nie zdecydowałem się na pierwsze proponowane mi nieruchomośći i już poszły do portfeli innych inwestorów. Czekam nadal na nowe propozycje, mam nadzieję że wpadnie coś godnego uwagi. Na razie więc bez zmian. Zaliczka wpłacona i czekam.

Gotówka

Wpadło mi kolejne 20£ z tytułu udzielonej pożyczki. Poza tym nie miałem większych wydatków lub przychodów. To co było pod ręką poszło na zakup akcji, dodatkowych funduszy nie miałem.

4 komentarze:

 1. Widzę że portfel powolutku rośnie do góry, wiec trzymam kciuki aby tak dalej

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję udanych inwestycji!

  OdpowiedzUsuń
 3. Z giełdą widzę tak sobie, ale trzeba być dobrej myśli. Co do google także dostałem bon, ale zmarnowałem go troszkę (w złym momencie aktywowałem). A tak 20 £ do przodu, gratuluję :) Życzę więcej i więcej w następnym miesiącu, a i zapraszam do siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzięki wszystkim za miłe komentarze:)

  OdpowiedzUsuń