wtorek, 5 września 2017

Sierpień 2017 - Podsumowanie

Witam w kolejnym podsumowaniu. Tym razem już bez tak dużego opóźnienia jak w poprzednim miesiącu. Dzisiaj akurat mam wolne i dzieciaki poszły pierwszy dzień do szkoły, więc mam czas aby usiąść i napisać. Zaczynajmy w takim razie bez zbędnego rozpisywania się:)


E-przychody

Adsense - £2.06. W sierpniu nastąpił spadek przychodów z tego źródła o 25%. Oglądalność w tym okresie wzrosła o 4% ale całkowita klikalność w reklamy zmniejszyła się o 27%. 


Inne programy partnerskie - £301.47 i 60€. W tym miesiącu nastąpiła znaczna poprawa przychodów. Nie robiłem nic co by sprawiło taki wzrost więc nie wiem do końca czym to mogło być spowodowane. Może akurat w sierpniu te usługi finansowe były bardziej popularne. Będę się temu przyglądał w kolejnym miesiącu, zobaczymy czy ta tendencja wzrostowa utrzyma się przez dłuższy czas.


Własne produkty - 0zł. Nie widać żadnej poprawy. Moje produkty nie sprzedają się w ogóle. Prawdopodobnie postaram się coś poprawić do końca roku i w styczniu zobaczę czy to przyniesie efekty (początek roku jest najlepszy dla produktów o odchudzaniu). Jak będzie poprawa to będę to dalej rozwijał a jak nie będzie rezultatów to przestanę skupiać na tym całą moją uwagę i zabiorę się za inne projekty.Giełda 

W sierpniu byłem mało aktywny na giełdzie. Większość pieniędzy miałem ulokowanych i nie było okazji aby jakieś akcje sprzedać i odzyskać gotówkę. Robiłem tylko kilka transakcji po to aby wyrobić miesięczny limit dla uniknięcia opłaty za konto. Nie udało się jednak tego zrobić i musiałem w końcu tą opłatę zapłacić.

Moje transakcje:
PKN Orlen - sprzedaż 24 akcji po 116.50 zł. Dało mi to zysk 35.37 zł czyli 1.28%. W między czasie wpadła mi też dywidenda 72 zł o której nawet nie wiedziałem, że będzie. 
Cyfrowy Polsat - kupiłem 421 akcji po 26.50 zł (ta transakcja była tylko po to aby wyrobić limit obrotu na rachunku) i sprzedałem po kilku dniach 103 akcje po 26.80 zł. Dało mi to zysk 10.11 zł. Sprzedałem tylko część akcji bo to był ostatni dzień miesiąca i nie było chętnych na wszystko po tej cenie co ja chciałem. Zrealizowała się więc tylko część mojego zlecenia. 

Zyski:
- 35.37 zł - zysk ze sprzedaży PKNOrlen
- 72 zł - dywidenda PKNOrlen
- 10.11 zł - zysk ze sprzedaży


Koszty: 


-14 zł - podatek od dywidendy
- 45 zł - opłata za prowadzenie rachunkuNieruchomości
Ciągle bez zmian. Nic nie kupiłem, wystawiłem tylko swoje mieszkanie w Polsce na sprzedaż. Czekam teraz aż mi ktoś je kupi.


Gotówka
Także wszystko bez zmian. Wydałem tylko sporo na wyjazd do Polski na wakacje:)
Podsumowanie wyników:
Przychody ogółem: £303.53 i  €60 oraz  117.48 zł 
Koszty ogółem: £0 oraz 59 zł
Zysk//Strata£303.53 i  €60 oraz 58.48 zł

ZYSK//STRATA W ZŁOTÓWKACH (po 4.6 zł za funt
 i 4.20 zł za euro): 1706.72 zł
3 komentarze: