wtorek, 1 marca 2016

Luty 2016 - PodsumowanieWitam w podsumowaniu kolejnego miesiąca roku 2016. Luty jak zwykle jest trochę krótszy niż reszta miesięcy, ale to nie przeszkadza w tym aby nadal dobrze zarabiać na inwestycjach. Dla mnie jest to zwykle dość ciężki miesiąc. Spada mi wtedy to pozytywne nastawienie, które dostaje na początku roku. A ciągle trwająca zima zaczyna odbijać się już na moim samopoczuciu i zaczyna mi brakować cieplejszych dni. Całe szczęście, że do wiosny jest już nie daleko i może w marcu moje nakłady energii się już znowu odnowią. Na razie jeszcze muszę przetrzymać te kilka tygodni i starać się działać na tyle na ile się da. A to jak udawało mi się to robić w lutym możecie sobie przeczytać z dzisiejszego podsumowania. Zapraszam.


 E-przychody

Adsense - £6.75. Ponowny powrót do jednocyfrowego wyniku. Po dość dobrym miesiącu styczniu nastał kolejny gorszy miesiąc. Przychód z tego źródła spadł w lutym o 44% przy spadku odwiedzin o 11% i spadku klikalności o 10%. Jak widać chwilowy wzrost ze stycznia nie był zwiastunem odwrócenia trendu na wzrostowy i wszystko wróciło z powrotem do normy z poprzednich miesięcy.


Inne programy partnerskie - £496.26. Wynik troszeczkę lepszy od poprzedniego. Jest to nadal moje najlepsze źródło przychodów z inwestycji. W lutym nie robiłem zupełnie nic aby powiększyć przychody z tego źródła, był to w 100% dochód pasywny. Strona promująca te produkty wymaga w dalszym ciągu kilku uzupełnień i usprawnień, ale nie mam czasu (a może raczej ochoty:)) na to aby to zmienić. W planach są także kolejne dwa serwisy internetowe, które będą promowały te usługi. Na razie jednak ich nie rozpoczynam, może w marcu albo kwietniu je wdrożę w życie.

Własne produkty - 37zł. Tutaj nie mam się czym pochwalić, najlepiej to bym tą kwestię przemilczał. Miałem wystartować z nowym produktem w styczniu a tu mamy już marzec a ja nadal tego nie zrobiłem. Przyznam wam szczerze, że luty trochę sobie odpuściłem. Tak jak pisałem wcześniej, brakowało mi odpowiedniej motywacji do konkretnego działania. W między czasie byłem jeszcze przez tydzień przeziębiony i zupełnie nie miałem głowy do tego aby się tym wszystkim zająć. Powoli jednak ta niemoc zaczyna mi przechodzić i w najbliższych tygodniach postaram się to doprowadzić do końca. Inne projekty przez to cierpią bo postanowiłem najpierw to dokończyć zanim zabiorę się za robienie czegoś innego. 
 


Koszty:
- 1.20 zł - prowizja za obsługę sprzedaży moich produktów. Giełda 

Nadal niestety nic się nie zmieniło. Nie udało mi się upatrzyć żadnej spółki wartej krótkoterminowego zainwestowania. Te które obserwuję szybko odbiły i zanim się na nie zdecydowałem były już po kilkudniowych wzrostach. Nie było więc ich sensu kupować. Teraz od kilku dni znowu spadają więc jak dojdą do zadowalających mnie pułapów to wtedy zakupię je do portfela. 

Koszty: 
- 19zł - opłata za prowadzenie rachunku inwestycyjnego.


Nieruchomości

Bez zmian. Nic nie robię na razie w tym temacie bo inne projekty są na razie priorytetowe. Muszę dokończyć inne sprawy żeby zająć się tym tematem na 100%. Na razie nadal jest jak jest.


Gotówka 

Wszystko także jest bez zmian, bez pożyczek i lokat w tym miesiącu. Nic się nie zmieniło.Podsumowanie wyników:
Przychody ogółem: £503.01 oraz 37 zł 
Koszty ogółem: £0 oraz 20.20 zł
Zysk//Strata: £503.01 oraz 16.80 zł

ZYSK//STRATA W ZŁOTÓWKACH (po 5.50zł za funt):
2783.35 zł
4 komentarze:

 1. Też na razie nie inwestuję na giełdzie - czuję, że jest ryzykownie. I choć w kilku typach cena wzrosła to w pozostałych spadła i bym pewnie wyszedł na 0. Na razie czekam i obserwuję.

  Bardzo ładny przychód z programów partnerskich.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wygląda to bardzo przyzwoicie

  OdpowiedzUsuń
 3. Pytanie odnoście pasywnego dochodu. Czy poświęcasz dużo czasu na reklamę. Zakładam, że strona posiada dużo odwiedzin, skoro jest taka konwersja.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szczerze to nie reklamuje się nigdzie, mam dobrze wypozycjonowaną. Pisałem na niej według tego co uczyłem się z programu google sniper 2. Mam też w sumie koszulkę z wydrukowaną jej nazwą ale nie nosiłem jej od zeszłego lata.

   Usuń