piątek, 8 sierpnia 2014

Jak skutecznie zarządzać swoimi pieniędzmi.

Mądre zarządzanie swoimi pieniędzmi  to według mnie jedna z najważniejszych cech, które powinien posiadać każdy człowiek, nie tylko inwestor. Niestety większość osób ma fatalne podejście do swoich finansów i dlatego tak wiele osób ma wiecznie problemy z brakiem pieniędzy. A przecież wystarczy tylko starać się nie wydawać więcej niż się ma i zaoszczędzone fundusze pomnażać. Regularne oszczędzanie nawet bardzo małych kwot w długim okresie czasu może stworzyć z każdego milionera. Teoretycznie to jest takie proste.

W praktyce jednak nie wygląda to już tak łatwo. Ludzie na ogół chcą więcej i szybciej. Nikt nie chce czekać latami na zyski z oszczędności lub odkładać miesiącami żeby sobie coś kupić co chcą mieć już teraz. Dlatego większość z nas kupuje rzeczy na kredyt (np: samochody, wycieczki itp.) lub przepłaca za coś co można będzie niedługo kupić taniej (np: nowe telefony, sprzęt elektroniczny itp.). Nie jest to najmądrzejsze, ale jak wiecie najbardziej popularne. 


Tak samo jest z oszczędzaniem. Nie każdy chce regularnie oszczędzać i czekać latami na to aby stać się milionerem (a każdy może nim być dzięki potędze procenta składanego). Oczekujemy szybszych i większych rezultatów aby móc jak najszybciej cieszyć się z osiągniętych rezultatów. Ja też nie jestem inny. Nie chcę czekać aż będę miał 60 lat, chcę zarobić wcześniej aby móc już teraz pozwolić sobie na wszystko co będę chciał. Dlatego właśnie staram się swoje pieniądze inwestować aby je pomnażać jak najszybciej. Z dotychczasowego doświadczenia wiem jednak że nie jest to takie proste. Czasami uda się sporo zarobić, ale kolejnym razem muszę pogodzić się ze stratami. Umiejętność mądrego zarządzania pieniędzmi jest w tym przypadku niezbędna.

Na szczęście tą umiejętność można nabyć poprzez naukę lub korzystanie ze sprawdzonych już systemów do zarządzania. Istnieją metody które pozwalają aktywnie zarządzać kapitałem, i pomagają zarabiać oraz nie tracić posiadanych funduszy. Warto je poznawać bo jest to wiedza która przydaje się wszystkim bez względu na to jakie inwestycje się dokonuje. 

Przykładem takiego systemu może być Strategia Invest Help. Jest to połączenie dwóch strategii inwestycyjnych, dzięki którym możliwe jest zarabianie w dobrych okresach na rynku, oraz ochrona kapitału podczas przecen, kreachów i kryzysów. System generuje sygnały, które pozwalają nam aktywnie zarządzać swoimi pieniędzmi. Strategie są używane naprzemiennie w zależności od aktualnej sytuacji na rynku a Invest Help wskazuje dokładny moment wejścia w konkretną strategie.

Dzięki temu nie musicie posiadać specjalistycznej wiedzy, ani poświęcać godzin swojego czasu na śledzenie rynku. Wykorzystując system jest się w stanie mądrzej zarządzać swoimi funduszami i osiągać bardziej regularne zyski. Co oznacza także większe przychody w krótszym czasie. Zainteresowanych nową wiedzą odsyłam na darmowe szkolenie internetowe na ten temat, które odbędzie się 13 sierpnia.


6 komentarzy:

 1. Nie dziwie się ludziom. Ja sam nie chce latami czekać, zresztą co gdy się nie doczekamy?

  OdpowiedzUsuń
 2. Mądre zarządzanie pieniędzmi oznacza maksymalizować zyski przy jak najmniejszym ryzyku straty.

  OdpowiedzUsuń
 3. Kredyty faktycznie są bardzo popularne, ale z tego co zauważyłem coraz więcej osób zaznajamia się ze sposobami inwestowania.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja niestety nie mam takich umiejętności jak dokładne planowanie wydatków i nie wiem jak dokładnie zarządzać swoimi oszczędnościami. Staram się wyzbyć złych nawyków i nauczyć rozporządzania pieniędzmi, jednak czasami nie wychodzi :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 6. 19 % rocznie to całkiem dobry % ale jest tez pytanie ile trzeba w to wkładać pracy.

  OdpowiedzUsuń