poniedziałek, 16 grudnia 2013

Kalkulator płac

Wpis sponsorowany

Dzisiejszy artykuł jest dość nietypowy, ale myślę że przydatny dla inwestujących w siebie, którzy stawiają na zdobywanie wiedzy. Dzięki niemu poznasz jedno z narzędzi, które może ułatwić Ci podejmowanie ważnych decyzji, a to na pewno przyda się w życiu. Przydatnej wiedzy nigdy za wiele.
 
Zapraszam do lektury:


Jak obliczyć zarobki netto, gdy pracodawca podaje jedynie kwotę brutto? Gdzie sprawdzić, ile zarobi się na zwolnieniu lekarskim? Na te i wiele innych pytań pomoże odpowiedzieć kalkulator płac.
 
Zaczynając nową pracę najczęściej pytamy nie tylko o zakres obowiązków, ale też o stawki finansowe. Nie ma co się oszukiwać — nie pracujemy charytatywnie, tylko po to, by co miesiąc nasze konto bankowe zasilał przelew od pracodawcy. Ważne, by była to kwota, która nas usatysfakcjonuje. Wiele firm podczas zatrudniania nowych osób praktykuje podawanie kwoty zarobków brutto, która sporo siężni od kwoty "na czysto", którą faktycznie będziemy zarabiać. Być może jest to celowy zabieg — kwota brutto zawsze ładniej brzmi i podświadomie działa na psychikę.
Kalkulator pokaże, ile dostaniesz na rękę
 
Jeśli Twój pracodawca podał kwotę brutto, wyszukaj sobie w sieci dobry kalkulator płac i sprawdź, ile realnie będziesz zarabiać. Być może nie jest to kwota współmierna do poziomu Twojej wiedzy i doświadczenia zawodowego. W kalkulatorze płac można też policzyć, ile zarobi się na zwolnieniu lekarskim, czy pracując na pół etatu. Są też specjalne kalkulatory stworzone dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Jeśli więc masz dość pracy na etacie i zamierzasz wreszcie zacząć pracować tylko na siebie, możesz sprawdzić, ile miesięcznie musisz zarobić, by starczyło na wszystkie obowiązkowe składki i na normalne życie bez wyrzeczeń.
  
Policzysz zarobki, podszkolisz wiedzę
 
Dobre kalkulatory płac nie tylko liczą, ale też edukują. Korzystając z nich poznasz najnowsze ustawy i przepisy prawne, podszkolisz się z zakresu prawa pracy, podatków, rachunkowości czy ekonomii. W ten sposób zdobędziesz fachową wiedzę, która być może przyda się Tobie w pracy zawodowej podczas negocjacji z szefem nowych warunków zatrudnienia czy awansu.

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz