poniedziałek, 4 listopada 2013

Październik 2013 - Podsumowanie

Zapraszam na podsumowanie tego co działo się u mnie w inwestycjach, w październiku.
 
E-przychody.
 
Kolejny przyzwoity miesiąc. Planowałem, aby osiągnąć w nim próg potrzebny do wypłaty środków z Adsense, czyli 65 funtów. Potrzebowałem do tego zarobić co najmniej jednego funta dziennie (miałem już 35 z poprzedniego miesiąca). Zadanie udało się wykonać, nawet z małą nawiązką. Dobrze, bo faktury mnie zasypują za domeny i serwery, będzie akurat na opłaty.
 
A dokładniej przychody z działalności online kształtowały się tak:
 
Adsense - £33.60. Założenie z początku miesiąca zostało wykonane w 100%. Średnio wpadał jeden funt dziennie, i udało się przekroczyć próg wypłacalności środków. Wynik trochę gorszy niż w rekordowym wrześniu (odwiedziny stron i klikalność były prawie identyczne), ale nie ma co narzekać.
 
Złote myśli - 1.32 zł. Znowu jedna sprzedana książka i kolejna jałmużna od wydawnictwa.
 
Reklama - £10.23. Wpływy z reklamy na jednej z moich stron. Typowy przychód pasywny. Mam to tak skonstruowane, że sprzedają się tam same, nie muszę nic z tym robić.
 
Inne programy partnerskie - £60. Przychód z innego programu partnerskiego, promującego pewien produkt finansowy. Będzie to już chyba stała pozycja w tym zestawieniu, przynajmniej przez kilka najbliższych miesięcy. 
 
Giełda.
 
Coraz bardziej brakuje mi aktywnego inwestowania na akcjach. W październiku także tylko monitorowałem rynek, ale już od listopada mam zamiar dokonywać małych zakupów.
 
Nieruchomości.
 
Odstawione zupełnie na bok w październiku. Oferowane mi są regularnie jakieś okazje, przez tą agencję którą próbowałem, ale nie chcę już marnować na nich czasu. Mam teraz inne priorytety i na nich się skupiam.
 
Gotówka.
 
Leżała w dalszym ciągu. Nigdzie jej nie angażowałem, bo wiedziałem, że w listopadzie mogę jej potrzebować na zakupy na giełdzie. Także więc bez zmian.
 
 
 

3 komentarze:

  1. Całkiem ładnie :) Życzę powodzenia i coraz większych zysków :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Nienajgorszy ten październik. Byle dalej do przodu.

    OdpowiedzUsuń
  3. a co myślisz o oszczędzaniu na przyszłość? Trafiłam na świetną ilustrację dotyczącą naszej emerytury https://www.ingtfi.pl/menu/aktualnosci-komunikaty?news_id=1500381-twoja-emerytura-zyciowe-przyklady

    OdpowiedzUsuń