środa, 18 września 2013

Moja najlepiej zarabiająca strona

Wspominałem w podsumowaniu sierpnia, że napiszę o tym jak funkcjonuje jedna z moich stron. Dowiecie się jak ją tworzyłem i co robię aby przynosiła stałe dochody.

Niestety nie wyjawię dokładnie jej nazwy, bo ujawniam w niej swoją tożsamość. Nie chcę tego robić, bo zależy mi na tym, aby pozostać anonimowym na tym blogu. Dzięki temu mogę szczerze i dokładnie dzielić się z wami swoimi wynikami finansowymi. Będziecie więc musieli zaufać mi na słowo. Mam nadzieję, że to rozumiecie. Zobaczcie więc teraz jak to wszystko wyglądało.

Jak wybrać swoją niszę, czyli skąd się wziął pomysł na stronę.

Tematem mojej strony jest odchudzanie brzucha. Wybrałem go z kilku powodów. Po pierwsze jest to coś czym się ostatnio interesowałem i na temat czego posiadam bardzo dużą i wartościową wiedzę. A po drugie z powodu dużego zainteresowania tym problemem.

Wszystko zaczęło się około 2 lat temu. Prowadziłem sobie wygodne, trochę leniwe życie. Większość wolnego czasu spędzając przed monitorem, serfując po necie. Taki tryb życia spowodował, że przybrało mi się trochę na wadze, a w szczególności odłożyłem tłuszczyk na brzuchu. Nie wyglądało to najlepiej, bo generalnie jestem osobą szczupłą. Przeszkadzało mi to na tyle, że postanowiłem coś z tym zrobić. Mam dopiero trzydzieści kilka lat i nie chciałem w tym wieku się zapuszczać.

Zacząłem więc studiować temat zrzucania brzucha. Czytałem i nadal czytam setki materiałów z tym związanych. Efekt? Dzięki zdobytej wiedzy udało mi się zbić wagę z 96 kg do 78 kg (dwa tygodnie temu), a sześciopak już prawie jest widoczny w całości. Widząc, że to co robię przynosi szybkie efekty, postanowiłem podzielić się tym z innymi  i jeszcze może na tym zarobić. Dlatego wybrałem taki a nie inny temat strony.

Drugim powodem dlaczego się zdecydowałem pisać o odchudzaniu jest duże zainteresowanie nim wśród ludzi. Zarabianie, odchudzanie i miłość to najbardziej popularne tematy. Wybierając któryś z nich zawsze można liczyć na dużą ilość odwiedzin na stronie.

Po wybraniu tematu strony przyszedł czas na jej stworzenie.

Tworzenie strony.

Samo stworzenie strony jest bardzo proste. Należy wykupić domenę i hosting, a później zainstalować wordpresa. Wszysto dziecinnie proste, nawet ja nie miałem z tym problemu. Do trudniejszych i ważniejszych należy umiejętne redagowanie tekstów, tak aby się dobrze wypozycjonować.

Ja do pozycjonowania się, bazowałem na jednym szkoleniu, które sobie wykupiłem. Nazywa się google sniper i uczy tworzenia takich stron dobrze wypozycjonowanych, nastawionych na konkretny temat. Efekt? Po napisaniu około 10 artykułów na stronie udało mi się w dwa miesiące wskoczyć na 2 miejsce w wynikach wyszukiwania na konkretną frazę. Przebiłem takie strony jak menshealth, forum kulturystyczne oraz wiele innych dużo większych portali. To co się nauczyłem okazało się bardzo wartościowe. Polecam tym, którzy chcą swoją stronę wypozycjonować wysoko - google sniper.

Dobrze wypozycjonowana strona sprawia, że codziennie mam setki odwiedzających  bez konieczności dopisywania dodatkowych tekstów i linków na innych stronach. Jedyne co czasami robię to dodaje jakieś komentarze pod innymi wpisami. To wystarcza aby co miesiąc zbierać ponad 150 adresów emaili, które wykorzystuję do promowania produktów.

Spieniężanie strony.

Strona została stworzona oczywiście z myślą o tym, aby dała zarobić. Jak na razie nie przynosi kokosów, ale przynajmniej zarabia na siebie (pokrywa koszty domeny, serwera, autorespondera, kupowanie grafiki, kupowanie pluginów i szkoleń).

Główną ideą zarabiania na niej, jest promowanie produktów i pobieranie prowizji od ich sprzedaży. Typowy marketing internetowy. Zapisuję ludzi na newsletter i wysyłam im różne oferty. Jeśli coś kupią z mojego polecenia to ja dostaję prowizję. Problemem jednak z tą formą zarabiania w tej niszy jest bardzo mała ilość dobrych jakościowo produktów, które mógłbym polecać. W tej chwili jest tylko jeden. To jest głównym hamulcem moich wyników.

Znalazłem jednak na to rozwiązanie. Tworzę swój własny produkt, który będę polecał. Wiedzę mam, muszę ją tylko spisać. W tej chwili właśnie pracuję nad główną książką, do której będzie dołączone kilka bonusów (krótsze raporty, także sprzedawane osobno). W planach jest także video szkolenie, które chce wrzucić na jeden z portali afiliacyjnych, aby inni ludzie mogli go promować. Dzięki temu powinienem zwiększyć ruch na moją stronę i mieć stały dopływ nowych klientów. To jest główne źródło.

Kolejnym źródłem dochodu są reklamy adsense. Wstawiłem kilka z nich, aby do czasu stworzenia produktów strona coś zarabiała. Efekt tego mogliście poznać czytając moje ostatnie podsumowanie miesiąca. Wynika z niego, że jest to kilkanaście funtów miesięcznie przy dość sporej ilości kliknięć. Jest tak, bo nie nastawiałem się na adsense, tylko na inne przychody. Tego raczej już nie zmienię, ale chcę spróbować to poprawić przy innym projekcie.

Chcę stworzyć stronę zoptymalizowaną typowo pod adsense. Mam zamiar ją wypozycjonować tak samo, ale na frazy które dają dużo zarobić. Znalazłem nawet takie słowa kluczowe, które dają 6 funtów za kliknięcie! Mam już kilka szkoleń o tym jak zarabiać na takich stronach, typowo pod adsense. Zobaczę jaki dadzą wynik i czy warto się nimi bawić. Jeśli wyniki będą zadowalające to stworzę kilka albo kilkanaście z nich. Ale o tym będzie już pewnie następnym razem, jeśli się uda.

 

6 komentarzy:

 1. ciekawe, strony w tematyce odchudzania i zarabiania w necie są bardzo popularne, trudno przebić się w googlach, ale skoro mówisz że przy użyciu sniper tak dobrze poszło to chyba sam to narzędzie przetestuje :)
  na stronie sprzedajesz szkolenia, materiały informacyjne czy może jakieś produkty odchudzające?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. promuję czyjś program odchudzający, bazujący na tym co ja przekazuję. Nie promuję pigułek, kremów i innych bajerów bo nie działają, a ja nie chce ściemniać dla kasy. Wiem, że to nie działa i nie nie będę ludzi oszukiwał bo zależy mi na budowaniu zaufania. Na tej bazie będę chciał stworzyć swoją książkę, gdzie będzie sama prawda na temat odchudzania.

   Usuń
 2. Ja właśnie biorę się za witrynę o podobnej tematyce + jedna tematyka bardziej niszowa. Zobaczymy co z tego wyjdzie;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Widać jak ktoś chce i poświęci na to trochę czasu to może osiągnąć sukces. Inwestowanie to długofalowe działanie, które w sumie nie przyniesie zysku jedynie wtedy gdy za wcześnie się poddamy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Najważniejsze to pomysł i chęci - efekt murowany!

  OdpowiedzUsuń
 5. Też nad tym myślę, tym bardziej, że dziś tworzenie stron www to nie jest wielki problem. Samemu można spokojnie to ogarnąć na przyzwoitym poziomie.

  OdpowiedzUsuń