środa, 13 lutego 2013

Jak nakłonić podatek do współpracy.

Wpis sponsorowany.

Rzeczywistość byłaby dla nas bardziej różowa, a zarobki znacznie bardziej zachęcające, gdybyśmy nie musieli co roku rozliczać się z podatku. Ale taka sytuacja jest raczej niemożliwa i jedyne, co nam pozostaje, to unikać kar oraz nie zapominać o ulgach podatkowych. Ponieważ, żeby zarobić, trzeba przede wszystkim pamiętać o oszczędzaniu.


Ze swojej strony polecam rozpoczęcie sezonu podatkowego od zaopatrzenia się w program pit 2012/2013. Podstawową oszczędnością, jaką nam on zapewnia, jest bezpłatna możliwość pobrania go z Internetu. Poza tym czas i nerwy również zostaną oszczędzone, ponieważ można rozliczyć się w ten sposób szybko, nawet bez wchodzenia do skarbówki. System programu wszystko nam podpowie, ale nie pomińmy opcji, jaką jest odliczanie ulg od podatku! Dużo pieniędzy możemy dla siebie zachować tym sposobem.

Uważam, że w pierwszej kolejności trzeba skupić się na uldze internetowej, ponieważ ta dotyczy prawdopodobnie wszystkich czytelników tego bloga. Jeśli rozliczamy się za pomocą, załóżmy, PIT37, potrzebujemy załącznika PIT/O, który dotyczy zarówno ulgi internetowej, jak też rehabilitacyjnej i ulgi na dzieci. Konieczny też jest dokument z naszym imieniem i nazwiskiem, w którym występujemy jako płatnicy rachunku internetowego. Prawdopodobnie za rok nie będziemy już odliczać Internetu od podatku, dlatego radzę skorzystać z ostatniej szansy!

Moim zdaniem najwięcej korzyści można wynieść z ulgi na dziecko. Wyobraźmy sobie, że za każde nasze dziecko dostajemy zwrot wysokości ponad 1100zł. Oczywiście pod warunkiem, że posiadamy prawa rodzicielskie;). To znacznie pewniejsza ulga, niż rehabilitacyjna, która zapewnia nam zwrot rzędu około 2000zł, ponieważ można ją powielać i na szczęście częściej się zdarzają dzieci zdrowe, niż chore. Oby tak było dalej. 

Nie zapominajmy o tych załącznikach oraz informacjach, które wymagane są do uzyskania ulgi, a w naszym portfelu pozostanie znacznie więcej pieniędzy, niż mogliśmy przypuszczać. To idealna okazja do inwestycji w nasze najmłodsze pokolenie. Zadbajmy więc, aby nasze PITy 2012 nie leżały odłogiem i przyczyniły się do oszczędności.

1 komentarz:

  1. Bardzo przydatne informacje, dzięki, mi póki co nie są potrzebne ale przekaże je dalej.

    OdpowiedzUsuń