wtorek, 6 listopada 2012

Jak zarabiać na złocie?

Pisałem już o inwestowaniu w złoto, ale nie pisałem jak na nim zarobić. Oczywiste jest, że aby to zrobić należy tanio kupić i drożej sprzedać. Wszyscy się chyba z tym zgodzicie. Nie ma jednak nigdy pewności, że uda się tak zrobić. Prognozy co do ceny złota w przyszłości nie zawsze się sprawdzają. Można więc równie dobrze na tym stracić, lub czekać bardzo długo na większe zyski. Jak więc zainwestować w złoto z zyskiem?

Pierwsza myśl, która przychodzi mi do głowy, to własna kopalnia złota. Z tym może być jednak problem. Jeśli nie masz takowej na ziemi, którą już posiadasz, to kupno może być poza twoimi możliwościami finansowymi. Na pewno jest na razie ponad moje możliwości. Tę kwestię możemy więc na razie pominąć.


Innym rozwiązaniem może być handel złotem, ale nie tak jak myślisz. Nie mam na myśli kupowania tanio i czekania na wzrosty. Mam na myśli obrót złotem, tak jak kantory. Złoto skup i sprzedaż. Można wtedy zarabiać na różnicy kursowej między ceną zakupu i sprzedaży. Nie wiem dokładnie jak taki biznes rozkręcić, bo jeszcze się tym nie interesowałem. Wpadła mi po prostu do głowy myśl, dlaczego nie zarabiać od drugiej strony. Nie być typowym inwestorem, tylko pośrednikiem.

Wszyscy na ogół kombinują jak tu inwestować aby zarobić. Czasami może jednak warto spojrzeć z innej strony, aby dostrzec inne możliwości. Może się mylę, bo ze skupem złota mam niewiele wspólnego. Może nie wygląda to tak łatwo, w końcu to skupione złoto trzeba później gdzieś sprzedać. Jest to pewnie do zrobienia bo istnieją takie biznesy i ludzie z tego żyją.

Pozostaje także kwestia prowadzenia biznesu. Nie każdemu ta forma zarabiania może odpowiadać. Ludzie boją się przejść na swoje, mimo że jest to najpowszechniejsza metoda wzbogacenia się. Do tego dochodzą podatki, ubezpieczenia, pracownicy, licencja, i Bóg wie jeszcze co. Na początku może to przytłaczać jednak w miarę poznawania tematu wszystko staje się prostrze i jaśniejsze. Wiedzą to najlepiej ci, którzy się odważyli i mają własny biznes.

Dla tych bardziej ostrożnych pozostaje jeszcze możliwość inwestowania w złoto inwestycyjne. Zakup monet lub sztabek na przyszłe czasy może być tą odpowiadającą formą. Należy się tylko liczyć w tym przypadku na dłuższe zamrożenie kapitału. Na zyski z takiej inwestycji można czekać wiele lat.

11 komentarzy:

 1. "Na zyski z takiej inwestycji lub ich brak." - tak bym zakończył ten tekst :).

  OdpowiedzUsuń
 2. No tak, złoto inwestycyjne to rzeczywiście coś w co warto inwestować, szczególnie w dzisiejszych czasach :) Mało kto zdaje sobie chyba z tego sprawę, ale waulty upadną i zostanie własnie złoto :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Trzeba również pamiętać że inwestowanie w złoto to zazwyczaj inwestycja długoterminowa, trzeba wziąć pod uwagę że minimalny czas inwestycji (takiej, która zarobi) to około 10 lat.

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam, a co myślicie o złocie inwestycyjnym i ofercie https://www.eliteprivatebanking.pl/#/inwestycje-alternatywne/zloto-inwestycyjne Interesuje mnie ta oferta. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Złoto inwestycyjne polecam z firmy Global Intergold. Można zakupić certyfikowane sztabki z dowozem do domu ale można też skorzystać z programu partnerskiego i otrzymać złoto za polecanie sklepu :) https://www.karolmalinowski.pl/global-intergold

  OdpowiedzUsuń
 6. Global Intergold to 10 letnia angielska firma miedzynarodowa z siedziba w Londynie, biurami w Zurichu, Monachium, Barcelonie, Dubaju, Moskwie, Indiach, Brazyli, Rio, Hiszpani. Firma nadal expanduje na inne rynki. Biura sa otwarte dla Klientow.
  - Firma sprzedaje zloto oraz oferuje program partnerski gdzie wplacamy 5 % do 15% wartosci zlota, a reszte wypracowujemy przez polecanie firmy dwom kolejnym osobom.
  - Zloto ma akredytacje DMCC oraz LMBA, numer seryjny i jest zalaminowane
  - Od 2016 firma ma wlasny branding na sztabkach zlota
  - Po wplacie zaliczki 14 dni na wycofanie sie jezeli ktos zmieni zdanie
  - Firma rowniez moze odkupic od nas zarobione zloto
  - Zarobione zloto mozna: przeslac na dowolny adres przesylka ubezpieczona, spieniezyc na konto, skladowac w depozycie w niezaleznym banku w Zurichu za 0,1% wartosci zlota, odebrac w jednym z bior firm na swiecie lub wyplacic w bitcoinach.
  - Wklad JEDNORAZOWY 1050€
  - Zarobki cykliczne w € - ok 10.000 zlotych 1 cykl
  - Ilosc cykli nieograniczona ale zalezna od nakladu pracy i aktywnosci osob w strukturze
  - Program partnerski, program liderski - Nagrody z osiagniete poziomy Zloty telefon, Laptop, Podroze, Rolex, etc.
  - Mozliwosc rejestracji tylko z linku partnerskiego
  -Mozliwosc cesji konta

  Co trzeba zrobic: 1. JEDNORAZOWA wplata w wysokosci 1050€
  2. Zaprosic do programu partnerskiego 2 osoby
  3. Odebrac 2550€ w zlocie za pierwszy cykl oraz 3400€ za drugi cykl.

  Zapraszam do obejrzenia prezentacji biznesowej.

  https://www.youtube.com/watch?v=5-bn1PeqnhI&t=184s


  Zapraszam do kontaktu. Preferuje maila.
  Pozdrawiam Alicja Heinz
  004915119423697

  OdpowiedzUsuń
 7. Stary, ale ciekawy artykuł. Sposobów na zarabianie na złoto jest sporo, np. ETF.

  OdpowiedzUsuń
 8. Wydaje mi się że na metalach szlachetnych można naprawdę sporo zarobić. I wcale to nie musi być złoto, srebro inwestycyjne też się opłaca. Jakbyście o tym myśleli to tutaj https://mennica-krakowska.pl/9-srebro można takie nabyć

  OdpowiedzUsuń
 9. Dobrze można wyjść również na inwestycji w srebrne monety. Ceny srebra znacznie rosną z roku na rok, niewykluczone że dzięki temu będzie można ładnie na takich monetach zarobić.

  OdpowiedzUsuń