wtorek, 6 listopada 2012

Jak zarabiać na złocie?

Pisałem już o inwestowaniu w złoto, ale nie pisałem jak na nim zarobić. Oczywiste jest, że aby to zrobić należy tanio kupić i drożej sprzedać. Wszyscy się chyba z tym zgodzicie. Nie ma jednak nigdy pewności, że uda się tak zrobić. Prognozy co do ceny złota w przyszłości nie zawsze się sprawdzają. Można więc równie dobrze na tym stracić, lub czekać bardzo długo na większe zyski. Jak więc zainwestować w złoto z zyskiem?

Pierwsza myśl, która przychodzi mi do głowy, to własna kopalnia złota. Z tym może być jednak problem. Jeśli nie masz takowej na ziemi, którą już posiadasz, to kupno może być poza twoimi możliwościami finansowymi. Na pewno jest na razie ponad moje możliwości. Tę kwestię możemy więc na razie pominąć.


Innym rozwiązaniem może być handel złotem, ale nie tak jak myślisz. Nie mam na myśli kupowania tanio i czekania na wzrosty. Mam na myśli obrót złotem, tak jak kantory. Złoto skup i sprzedaż. Można wtedy zarabiać na różnicy kursowej między ceną zakupu i sprzedaży. Nie wiem dokładnie jak taki biznes rozkręcić, bo jeszcze się tym nie interesowałem. Wpadła mi po prostu do głowy myśl, dlaczego nie zarabiać od drugiej strony. Nie być typowym inwestorem, tylko pośrednikiem.

Wszyscy na ogół kombinują jak tu inwestować aby zarobić. Czasami może jednak warto spojrzeć z innej strony, aby dostrzec inne możliwości. Może się mylę, bo ze skupem złota mam niewiele wspólnego. Może nie wygląda to tak łatwo, w końcu to skupione złoto trzeba później gdzieś sprzedać. Jest to pewnie do zrobienia bo istnieją takie biznesy i ludzie z tego żyją.

Pozostaje także kwestia prowadzenia biznesu. Nie każdemu ta forma zarabiania może odpowiadać. Ludzie boją się przejść na swoje, mimo że jest to najpowszechniejsza metoda wzbogacenia się. Do tego dochodzą podatki, ubezpieczenia, pracownicy, licencja, i Bóg wie jeszcze co. Na początku może to przytłaczać jednak w miarę poznawania tematu wszystko staje się prostrze i jaśniejsze. Wiedzą to najlepiej ci, którzy się odważyli i mają własny biznes.

Dla tych bardziej ostrożnych pozostaje jeszcze możliwość inwestowania w złoto inwestycyjne. Zakup monet lub sztabek na przyszłe czasy może być tą odpowiadającą formą. Należy się tylko liczyć w tym przypadku na dłuższe zamrożenie kapitału. Na zyski z takiej inwestycji można czekać wiele lat.

5 komentarzy:

 1. "Na zyski z takiej inwestycji lub ich brak." - tak bym zakończył ten tekst :).

  OdpowiedzUsuń
 2. No tak, złoto inwestycyjne to rzeczywiście coś w co warto inwestować, szczególnie w dzisiejszych czasach :) Mało kto zdaje sobie chyba z tego sprawę, ale waulty upadną i zostanie własnie złoto :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Trzeba również pamiętać że inwestowanie w złoto to zazwyczaj inwestycja długoterminowa, trzeba wziąć pod uwagę że minimalny czas inwestycji (takiej, która zarobi) to około 10 lat.

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam, a co myślicie o złocie inwestycyjnym i ofercie https://www.eliteprivatebanking.pl/#/inwestycje-alternatywne/zloto-inwestycyjne Interesuje mnie ta oferta. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Złoto inwestycyjne polecam z firmy Global Intergold. Można zakupić certyfikowane sztabki z dowozem do domu ale można też skorzystać z programu partnerskiego i otrzymać złoto za polecanie sklepu :) https://www.karolmalinowski.pl/global-intergold

  OdpowiedzUsuń