Wpis sponsorowany.
Większość osób nadmiar gotówki albo konsumuje, albo odkłada na zwykłe konto oszczędnościowe. Zysk z odsetek na takim koncie jest
naprawdę znikomy, warto więc nadmiar środków nie tylko odkładać, ale też inwestować: a akcje, obligacje, lokaty czy fundusze inwestycyjne.
Inwestowanie to pomnażanie posiadanych pieniędzy, na które, wbrew pozorom, mogą sobie pozwolić nie tylko osoby z bardzo zasobnym portfelem.
Nawet niewielkie kwoty, rzędu kilkuset złotych czy kilku tysięcy, jeśli będą dobrze zainwestowane, przyniosą zysk — może nie oszałamiający, ale będą to dodatkowe pieniądze, na które nie trzeba pracować.
Jest ryzyko, jest duży zysk
Możliwości inwestowania jest wiele. Panuje tu prosta
zależność — im większe ryzyko, tym większy zysk. Komu marzy się naprawdę wielka gotówka, może grać na giełdzie lub inwestować na rynkach walutowych Forex. Zyski mogą być spore, ale równie duże jest ryzyko utraty kapitału. Bezpieczniejszą formą pomnażania pieniędzy są fundusze inwestycyjne. Choć także i tutaj nie zawsze możemy mieć pewność, że nie utracimy włożonego kapitału. Fundusze inwestycyjne dzielą się na otwarte i zamknięte. Większe bezpieczeństwo jest w przypadku funduszy zamkniętych. Niektóre z nich dają nawet gwarancję dla włożonego kapitału, co jest jednak związane z niższymi zyskami.
Inwestycja niejedno ma imię
Fundusze inwestycyjne są formą grupowego inwestowania kapitału np. w bony pieniężne, akcje, obligacje. Można inwestować zarówno na rynku krajowym, jak i na rynkach
zagranicznych. Aby zarabiać na funduszach inwestycyjnych, potrzebna jest,
niestety, przynajmniej podstawowa znajomość zasad ekonomii i finansów. Na szczęście, od tego są doradcy, pracujący w firmach zajmujących się funduszami inwestycyjnymi. Szczegółowo objaśnią, na czym polega inwestowanie, jakie są możliwości, ile można zarobić i przede wszystkim — jakie jest ryzyko porażki. Inwestując w fundusze inwestycyjne można zyskać średnio 10 procent w skali roku.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz