niedziela, 3 listopada 2019

Październik 2019 - Podsumowanie

Witam, postaram się dzisiaj napisać to podsumowanie szybko i treściwie.  Może uda mi się to zrobić i nie będę go musiał dokańczać za kilka tygodni, tak jak ostatnim razem. Zabieram się więc za pisanie, zapraszam do lektury.

E-przychody


Adsense - £0.57. Tym razem spadek. Wynik gorszy od poprzedniego o 57%. Oglądalność reklam w tym okresie była tylko nieznacznie mniejsza (spadek o 4%) ale klikalność pogorszyła się o 50% i z tego pewnie taki duży spadek przychodów.

Inne programy partnerskie - £15. Znowu małe co nie co na otarcie łez. Wpadła mi tylko jedna prowizja dlatego wynik taki mizerny. Brak jakichkolwiek działań naprawczych sprawia, że nic się w tym temacie nie zmienia.

Własne produkty - 0zł. Tak jak wyżej, nic nie robię żeby poprawić wyniki sprzedażowe moich produktów więc trudno oczekiwać ich poprawy. Tak jak powiedział Einstein, obłędem jest robić to samo i oczekiwać innych wyników. I trudno się z tym nie zgodzić.

Koszty:


- £44 - Opłata za hosting
Giełda 

Październik w końcu był trochę aktywniejszym miesiącem na rynku. Oto transakcje, które udało mi się przeprowadzić:

Kupiłem akcje PZU po 37.65 zł za sztukę. W sumie nabyłem ich 470. Od dłuższego czasu miałem na nie ochotę czekałem tylko na odpowiedni moment. Jednego dnia po negatywnych doniesieniach z Alioru oberwało się także PZU bo są oni jednym z większych akcjonariuszy tego banku. Akcje tego dnia spadały nawet o ponad 4%. Pomyślałem, że to taka chwilowa przecena i warto z niej skorzystać. Kupiłem akcje na spadku o około 2,65%. Nadal je trzymam i czekam aż wrócą powyżej mojej ceny zakupu abym mógł się ich pozbyć. Nie chcę ich trzymać długo po takiej cenie bo liczę na to że w przyszłości kupię je dużo taniej i wtedy potrzymam je przez długi czas. Na razie kurs jest poniżej mojego zakupu i nadal są w moim portfelu.

Sprzedałem wszystkie akcje Polsatu. Cena była od dłuższego czasu powyżej mojej ceny zakupu ale nie rosła już więcej więc postanowiłem je upłynnić i poszukać lepszych okazji. Sprzedałem 318 akcji po 27.70 zł za sztukę. Dało mi to 316.13 zł zysku, czyli 3.60%.

Oprócz transakcji kupna i sprzedaży wpadły mi także dwie dywidendy:
CCC - 22.56 zł
Polsat - 152.64 zł


Koszty:

- 49zł - Opłata za prowadzenie rachunku
- 33zł - Podatek od dywidend


Nieruchomości

Uwaga, uwaga, sprzedałem w końcu swoje mieszkanie w Polsce:) Nie jest to inwestycja jeszcze, ale już udało mi się uwolnić trochę kapitału. Mam teraz dość sporo wolnej gotówki i można pomału zacząć myśleć nad jakimiś inwestycjami. Na razie nie wiem jeszcze jak te pieniądze zainwestować, czy będzie to jakaś nieruchomość pod wynajem czy może coś dla siebie na własność. Na razie jest to za mało aby coś kupić w Londynie a na szukanie czegoś dalej nie mam na razie czasu. Pieniądze trafiły więc na konto oszczędnościowe i poleżą tam do momentu aż zadecyduję co z nimi zrobić.Gotówka

Założona lokata oszczędnościowa z pieniędzy otrzymanych ze sprzedaży mieszkania.


Przychody:


272.47zł - Odsetki od lokaty


Koszty:


- 51.77zł - Podatek od odsetek
Podsumowanie wyników:
Przychody ogółem: £15.57 oraz  763.80  zł 
Koszty ogółem: £44 oraz  133.77  zł
Zysk//Strata£28.43 oraz  
630.03  zł

ZYSK//STRATA W ZŁOTÓWKACH (po 4.6 zł za funt):  499.25 zł 

5 komentarzy:

 1. Ode mnie powinien być +X zł na e-przychodach, choć nie wiem ile. BTW karta twisto z premią za samą rejestrację i potwierdzenie danych.

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetnie Ci idzie, a kiedyś miałeś straty ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ooo gratuluję nowych ruchów na giełdach - w sumie ciekawy pomysł z tym, zeby sprzedać akcję Polsatu na wzroście skoro i tak jest zysk, ale przestały gdzieś tam rosnąć, bo te środki można spokojnie przeznaczyć na inne zakupy, czy pomysły.
  P.S Nie boisz się trochę, że lokatę zeżre Ci inflacja?

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratuluję zakupu akcji PZU, obserwując firmę i jej rozwój - to może się okazać bardzo dobry ruch. Oczywiście czas pokaże, ale życzę powodzenia i wysokich zysków z przyszłej sprzedaży.

  OdpowiedzUsuń