sobota, 3 sierpnia 2019

Lipiec 2019 - Podsumowanie

Udało się, w tym miesiącu podsumowanie będzie napisane w takim czasie jak być powinno. Mam aktualnie urlop więc mam czas aby spokojnie usiąść i wziąść się za pisanie. 

Zapraszam więc do podsumowania.


E-przychody


Adsense - £0.47. Tym razem mały wzrost. Procentowo wygląda fajnie bo aż o 21% ale kwotowo to nadal tragedia. Oglądalność moich stron wzrosła o 7% ale klikalność w reklamy obniżyła się o 33%. Pozwoliło to jednak zwiększyć przychód o kilka pensów.


Inne programy partnerskie - £10. Jedna mała prowizja wpadła mi w zeszłym miesiącu. Może znajdę odrobinę wolnego czasu na tym urlopie aby popracować trochę nad tym źródłem i poprawić go tak aby zaczął znowu przynosić jakieś przychody w każdym miesiącu. Zapiszę sobie może to jako priorytet na następne dni.

Własne produkty - 0zł. Nadal zero sprzedaży. Też popracuję trochę nad tym źródłem żeby to zmienić. Mam teraz trochę wolnego czasu więc porobię trochę nagrań na kanał youtube. Może dzięki temu uda się przyciągnąć kolejne osoby zainteresowane skutecznym odchudzeniem.

Koszty:

- 496.92 zł  - opłaty za domenyGiełda 


Lipiec mógł być bardzo dobrym miesiącem na giełdzie dla moich inwestycji niestety znowu nie trzymałem się planu tylko "miałem nadzieję". Takie podejście do inwestowania miało dla mnie zawsze złe skutki i nadal takie jest. Tak więc zamiast zarobić dość sporo znowu jestem na dużej stracie. Już tłumaczę dlaczego.

W ostatnim podsumowaniu pisałem o zakupie akcji CCC. Kupiłem je za około 155 zł za sztukę. Od tamtej pory urosły do 170 zł. Dawało mi to prawie 800 zł zysku. Oczywiście nie sprzedałem jak były na plusie bo miałem nadzieję, że urosną. Rzeczywistość nie była jednak dla mnie łaskawa. Okazało się bowiem, że kilka zagranicznych funduszy shortowało tą spółkę i robiło wszystko żeby zbić jej cenę (można o tym było przeczytać wszędzie). Myślałem, że się może obroni i nie będzie tak źle. Rzeczywistość jest taka że jak piszę to podsumowanie to cena CCC jest po 145zł za sztukę a ja nadal je trzymam. Głupota, której nie mogę się oduczyć. 

To by było tyle z historii o tym co mogło być a nie jest, a teraz o tym co było. Sprzedałem akcje ABC. Nie zrobiłem tego bo chciałem ale dlatego że był przymusowy wykup i akcje mi zniknęły z rachunku. Nawet o tym nie wiedziałem, że taki wykup ma miejsce. Śledziłem tylko wahania kursu tej spółki ale nigdzie nie widziałem informacji o tym wykupie. Stało się jednak i tyle, nie ma co się nad tym teraz rozczulać. Dostałem 2880 zł za 2000 akcji które posiadałem. To sprawiło, że w sumie od początku zainwestowania w tą spółkę (uwzględniając dywidendę) straciłem na niej 752.66 zł. Poza tym nie przeprowadzałem więcej operacji na akcjach, otrzymałem tylko jedną dywidendę z Polsatu.


Otrzymałem dywidendy z:
Polsat - 143,10 PLNKoszty:

- 49zł - Opłata za prowadzenie rachunku

- 27zł - Podatek od dywidend


Nieruchomości
Nadal bez zmian, moje mieszkanie w Polsce się nie sprzedaje a kupować coś w UK na razie nie planuje.

Gotówka
Także bez zmian, nadal bez lokat, pożyczek lub innych inwestycji pieniężnych.
 

Podsumowanie wyników:
Przychody ogółem: £10.47 oraz  143.10  zł 
Koszty ogółem: £0 oraz  1325.58  zł
Zysk//Strata£10.47 oraz  1182.48  zł


ZYSK//STRATA W ZŁOTÓWKACH (po 4.6 zł za funt): 1134.32  zł


1 komentarz: